GOOGLE ADS

GOOGLE ADS PAKETLERİ

Google Ads Nedir?

 Arama motorları içerisinde en çok kullanılanı hiç şüphesiz Google’dır. Öyle ki kullanıcılar başka bir arama motoruna ulaşmak için dahi Google’ı kullanabiliyorlar. İnternet kullanımının artması ile birlikte Google 2000 yılında etki alanını genişleterek Google Ads’i kurmuş ve online reklamcılık alanında yeni bir başvuru merkezi olmuştur. Google Ads Google’a reklam verebilmeniz için kayıtlı olmanız gereken bir pazarlama panelidir.

 Google Ads’de kullanabileceğiniz birkaç çeşit reklam türü vardır. Bunlar: Google arama ağı, Google görüntülü reklam ağı, video reklamlar, gmail reklamları, uygulama reklamları, yeniden pazarlama reklamları ve alışveriş reklamlarıdır.

 Google Ads web siteniz için reklam verebilmenizi sağlayarak marka bilinirliğinizi, web sitesi trafiğinizi, görünürlüğünüzü ve satışlarınızı arttırmak gibi pek çok işe yarayan bir platformdur. Google reklam sayesinde yaş, cinsiyet, ülke, şehir, gün, saat gibi bir çok demografik ayarlama yapılarak reklamınızı istediğiniz kitleye uygun hale getirebilirsiniz. İster Gmail’e reklam verirsiniz, ister Youtube’a. Google aracılığıyla kullanılabilen neredeyse hemen her yerde Google reklamdan reklam verebilir ve işlerini ikiye, üçe katlayabilirsiniz.

Google Ads
Google Ads

Google Reklam Neden Önemlidir?

 Google Ads neden önemlidir sorusuna gelecek olursak da dijital dünyada görünür olmak isteyenlerin başvurmak zorunda olduğu bir alandır diyebiliriz. Google arama motorlarının en çok kullanılanıdır ve bu nedenle de reklam vereceğiniz zaman Google’ ait bir platformdan reklam vermek mantıklıdır. Ayrıca Google, Google ile size çeşitli analizler vererek reklamınızı faydalı bir şekilde ayarlamanıza da yardımcı olmaktadır. Vakti olmayanlar ve sermayesi olanlar için akıllı reklam kampanyaları ile otomatik reklam oluşturulabilmesine de olanak sağlamaktadır. Ancak bu şu anlama gelmemektedir. Google’a akıllı reklam vermek demek “Benim hiçbir şeyle ilgilenmem gerekmiyor” demek değildir. Akıllı reklamlar veya diğer her türlü reklam için panelin sıklıkla ziyaret edilmesi ve analizlerin takip edilmesi gerekmektedir. Ayrıca akıllı reklamların kullanılması her zaman işinize yaramayabilir. İşinizin detaylı bir analizi yapılıp reklam kampanyası ona göre seçilmelidir. Reklam kampanyası biçiminiz akıllı kampanyaya uygunsa tabi ki o tercih edilebilir. Ancak hangi reklam biçiminin işiniz için faydalı olacağını tek seferde kestirmek mümkün değildir. Bir fabrikanız olduğunu ve fabrikanızda gerekli işlemler yapıldıktan sonra otomatik olarak çalışan bir makineniz olduğunu düşünün. Bu işinizi çok kolaylaştıracaktır. Ancak gerçeklik şu ki makinenin ayarlarını yapacak ve gerektiğinde güncelleme yapacak birine ihtiyacınız olacaktır. Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.