Marka Tescil

Online Marka tescil başvurusu hizmetimiz ile markanızı güvende tutun. Markanızı sorgulayın, marka tescil sınıfınızı belirleyin, online güvenli ödeme ve en makul fiyatlarla marka tescil belgenize markatescilim.com aracılığıyla ile sahip olun.

Yurt Dışı Marka Tescili

Marka tescili, hangi ülkede yapıldıysa, o ülke sınırları içinde geçerlidir. Eğer marka tescil işlemlerini yurtdışında da yapmak istersek farklı bir başvuru yapılması gereklidir.

Marka Yenileme

Marka Tescilim olarak marka yenileme işlemleriniz sahip olduğumuz profesyonel ekibimiz tarafından takip edilerek yenilemesi gereken markalar marka sahibine vekillerimiz tarafından yönlendirilmektedir.

Marka Devir

Marka devir işlemi, tescilli markanın tescil edildiği ürün ve hizmet kodlarının tamamı veya bir kısmı adına başka bir şahsa veya tüzel kişiliğe devir edilebilir.

Kurum Kararına İtiraz

Marka bülteninde yayınlanan markalar uzmanlarımız tarafından incelenir ve takibimizde olan markalara benzer ya da taklit başvurulara itiraz süreci başlatılır.

Marka Yayınına İtiraz

Resmi Marka Bültenini değerlendiren marka sahipleri ya da vekilleri markalarına benzeyen yada başvurusunun aynısıyla karşılaştıklarında itiraz etme hakkına sahiptir.

Marka Hakkını Savunma

Marka tescil müracaatının ardından TPE nezdinde marka bülteninde ilana çıkarılır. Bültende ilana çıkarılan markaya tüm şahıslar tarafından alt kısımda yer alan gerekçeler ile itiraz edebilir.

Marka Belge Düzenleme

Marka tescil başvurusu sonucunda tesciline karar verilmiş markalar için başvurusu sahibi firma/şahıslar belge düzenleme ücreti ödemek durumundadır. Belge düzenleme ücreti ödenmediği takdirde marka tescil belgesi başvurusu hakkınız yanar.

Marka İzleme

Türk Patent ve Marka Kurumu'na yapılan marka tescil başvuruları ilan edildikleri zaman, izleme listemizde yer alan markalar ile ilan edilen markalar markalar arasındaki benzerlik ya da taklit durumu kontrol edilerek tarafınıza bildirim yapılır ve itiraz süreci başlatılır.

ONLİNE MARKA BAŞVURUSU

Marka isminizi, sınıflarınızı belirleyip marka tescil başvurusunu yapınız.

TESCİL SÜREÇ TAKİBİ

Tescil süreci ile ilgili tüm adımlara üye panelinizden erişin.

TESCİL BELGE DÜZENLEME

* Tescil belge düzenleme işleminden sonra Markanıza sahip olun.

GOOGLE ADS

MARKA DANIŞMANLIĞI PAKETLERİ

Dijital Marka Danışmanlığı Nedir?

  Dijital marka danışmanlığı nedir, ne işe yarar ve neden önemlidir soruları ile ilgili merak ettikleriniz varsa bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Danışmanlık yeterli donanım sahip olmadığınız bir konu hakkında işin ehlinden çeşitli bilgiler ve stratejilerle alınan destektir. Dijital marka danışmanlığı da mevcut veya yeni markanızı dijitalde büyütebilmek için ihtiyaç duyduğunuz desteği ifade eder. Dijital dünyada gerekli bilgiye sahip olmak dijitale dönük bazı bilgilere sahip olmak demek değildir. Markanız sizin en büyük yatırımınızdır ve markanızla ilgili alacağınız aksiyonlar konusunda dikkatli olmakta fayda vardır.

Dijital Marka Danışmanlığı Ne İşe Yarar?

   Dijital marka danışmanlığının ne işe yaradığıyla ilgili bir senaryo ile anlatım daha etkili olacaktır. Sermayenizi yatırıp hayallerinizi onun üzerine kurduğunuz göz bebeğiniz bir markanız var ya da bir marka fikriniz var. Dijital olarak markanızı büyütmek istiyorsunuz. Gerek marka bilinirliğini arttırmak gerekse hedef kitlenizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için çeşitli çalışma ve verilere ihtiyaç duyuyorsunuz. Marka danışmanlığı bu noktada devreye girerek sizi istediğiniz noktaya ulaştırabilecek desteği sağlayacaktır. Dijital dünya rekabetin oldukça yüksek olduğu ve herkesin tanınır, bilinir olmak istediği bir alana dönüşmüştür. Hal böyle olunca işin uzmanından destek almak acil ve önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkmaktadır. 

dijital marka danışmanlığı

Neden Önemlidir?

   Markanızı dijital dünyaya taşımak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle markanızla ilgili bir stratejiniz olmalı ve bu stratejiyi hayata geçirerek sürekli takip ve analizlerle ölçüm yapmalısınız. Bu ölçümler, marka stratejinizin işlerliğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Markanız ile ilgili yapmış olduğunuz planlamalar bir uzman tarafından yapıldığında markanızın planlamasının tutması olasıdır. Ancak siz bu işi tek başına yürütmeye niyetliyseniz de markanızın bulunmasını istediğininiz  pazaryeri, panel, reklam alanlarıyla ilgili yeteri bilgiye sahip olmanız faydalı olacaktır. Markanızı büyütmenin yollarından biri pazaryerlerinde nasıl yer alacağınızı bilmekten geçer. Pazaryerlerine girebilmek için temin edilmesi ve takip edilmesi gereken bir çok süreç vardır. Pazaryerleri dışında en önemli alanlardan biri Google Ads’de vereceğiniz reklamlardır. Google Ads size çeşitli analizleri de yapabilmenizi ve ilerlemenizi takip etme olanağı sağlayan mükemmel bir paneldir. Bu panele mail adresinizle kayıt olursanız ne kadar fazla yetkinlik gerektiren bir alan olduğunu fark edeceksiniz. Öyle ki Google, bu alanda uzman olduğunuzu göstermeniz için kendi sertifikasyon sınavlarını dahi yapmaktadır. Bütün bu ifade edilenler göz önünde bulundurulduğunda Google sertifikasyonuna sahip uzmanlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Vaktiniz varsa bu alanlar öğrenilmeyecek alanlar değildir. Ancak ciddi emek ve zaman gerektirir. Bu nedenle alacağınız uzman desteğiyle hem zamandan hem de yanlış yatırımlar yapmaktan kaçınacağınız için paradan tasarruf sağlarsınız.