GOOGLE ADS

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ PAKETLERİ

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

   Sosyal medya yönetimi nedir, sosyal medya yönetimi ne işe yarar, sosyal medya neden önemlidir sorularının kısa ve öz yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında kendi şirketiniz, mağazanız ya da yaptığınız her ne iş varsa onunla ilgili çeşitli paylaşımlar yapmanız önemlidir. Sosyal medya platformları Facebook, Instagram, Twitter gibi insanların neredeyse her gün giriş yapıp kullandıkları sosyalleşme platformlarıdır. Ancak dijital dünyanın gelişimi ile birlikte bu platformlar yalnızca sosyalleşme alanları olmaktan çıkmış ve işletmelerin de aktif olarak yer aldığı alanlara dönüşmüştür. 

Sosyal Medya Ne İşe Yarar?

   Sosyal medya ne işe yarar? Sosyal medya sayesinde işletmenizle ilgili güncel bilgileri paylaşabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde hem yaptığınız işle ilgili hedef kitlenizi düzenli olarak bilgilendirir hem de hedef kitlenizi daha iyi tanıyabilirsiniz. Sosyal medya öyle bir alandır ki oldukça yeni bir işle uğraşıyorsanız ve hedef kitlenizi tam olarak kestiremiyorsanız bile size yardımcı olacaktır. Paylaşımlarınızla ilgili olan kullanıcılar mutlaka sizinle etkileşime girecektir. Bu sayede hedef kitlenizi tanır ve bilgilerinizi buna uygun olarak düzenleyebilirsiniz.

   Sosyal medya platformlarının kendine has karakterleri vardır. Hangi sosyal medya platformunu seçerseniz o platforma uygun paylaşımlar yapmalısınız. İçerikleriniz, bulunduğunuz sosyal medya platformuna ne kadar uygunsa hedef kitleniz de o kadar sizinle ilgilenecektir. Sosyal medyanızda kullanacağınız dili belirleyebilirsiniz. Kullanacağınız dilden kasıt şudur; kullanacağınız içeriklerin dili nasıl olacak, samimi mi, ciddi mi, eğlenceli mi? İşinize, işletmenize uygun dili platformun gereksinimlerini de göz önünde bulundurarak oluşturmalısınız. Örneğin Twitter kullanıcıların çoğunun “şikayet” platformuna dönmüş durumda. İşletmenizi Twitter’da var etmek istiyorsanız, orayı şikayetlere samimiyetle cevap verdiğiniz ve müşteri memnuniyetini arttırdığınız bir alan olarak kullanabilirsiniz. Facebook hesabınızı İnstagram’a bağladığınızda Meta Business Suite (Facebook Business Suite) sayesinde iki alanda da aynı paylaşımı tek seferde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak iki platformun kullanıcılarının demografik ve kültürel farklılıkları göz önünde bulundurulduğunda ayrı ayrı güncellemeler yapmanızı tavsiye ederiz. 

Sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya Neden Önemlidir?

   Sosyal medya neden önemlidir? Sosyal medya ile işletmenizle ilgili çeşitli güncel bilgileri hedef kitlenizle paylaşmak, satışlarınızı, randevularınızı, telefon aramalarını, mağazanızın mekan ziyaretlerini artırarak istediğiniz hedeflere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya sizin işlerinizin daha detaylı olarak açıklanabildiği bir alandır. Hedef kitlenizle daha rahat iletişime geçebildiğiniz ve sorulara aktif olarak cevap verebildiğiniz için müşteri memnuniyetini artırabileceğiniz bir alandır. Hedef kitlenizin taleplerine güncel olarak ulaşabileceğiniz için talepler doğrultusunda işletmenizi yeniliklerle buluşturabilir ve bunu güncel olarak yayınlayabilirsiniz. Web sitesi bağlantısı, telefon ve konum bilgilerini paylaşabilirsiniz. Sosyal medya platformlarının bazıları mağaza oluşturma seçeneğiyle satış yapabilme olanağı da sağlamaktadır. Bütün bu seçenekler değerlendirildiğinde sosyal medya platformlarınızın yönetiminin zaman ve emek gerektiren bir iş olduğu dikkatlerden kaçmamalıdır. Siz de sosyal medyada yer almak istiyor ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız biz her zaman yanınızdayız. Yaptığımız işleri merak ediyorsanız bir tık uzağınızdayız.