Özel Yazılım Geliştirme Nedir? Ne işe Yarar? Neden Önemlidir?

Özel Yazılım Geliştirme Nedir?

 Özel yazılım geliştirme, ihtiyaç duyduğunuz hizmetin istekleriniz göz önüne alınarak düzenlenmesi ve sizlere uygun hale getirilmesidir. Normalde müşteriye sunulan ve ihtiyaca hitap eden paket yazılımlar dışında özel yazılım geliştirme çalışmaları sayesinde işinizin, organizasyonunuzun ihtiyaçları doğrultusunda yazılımlar geliştirilmektedir.

  Özel yazılım sayesinde hazır paket yazılım kullanan rakiplerinize fark atabilirsiniz. İyi belirlenmiş ihtiyaçların giderilmesi üzerine kurulu bir yazılım müşteri memnuniyetini daha çok arttıracak ve markanızı ön plana çıkaracaktır. Paket yazılımlar belirli kullanım alanları olan, kuruluma hazır uygulamalardır ve özel yazılıma göre daha zahmetsizdir. Paket uygulamalar da elbette tercih edilebilir ve hatta genellikle tercih edilen olmaktadır. Özel yazılımlar ise rakiplerine fark atmak isteyen ve paket yazılımda eksiklik var ve ihtiyacı karşılamıyorsa, bu durumun farkında olarak bu eksiklikleri gidermek üzerine kurulu bir yazılım çeşididir. Anlaşıldığı üzere paket yazılımlar değiştirilemez ancak kurulumu basit yazılım çeşidiyken özel yazılım ise ihtiyaç ve beklentilerinize özel olarak tasarlanmış bir yazılım çeşididir. İsteklere göre yeniden güncellenebilme özelliği vardır. Özel yazılım, yazılımcınız tarafından kurulmalı ve nasıl kullanılacağı gösterilmelidir. Bu nedenle özel yazılım istediğinizde yazılımla ilgili bilinmesi gereken noktaları mutlaka yazılımcınıza sormanızı tavsiye ederiz. Sizlerin de hazır yazılım paketleri dışında özel yazılım seçeneğine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Yazılım Geliştirme
Özel Yazılım Geliştirme

Neden Önemlidir?

 Paket yazılımlar belirli kullanım alanları olan, kuruluma hazır uygulamalardır ve özel yazılıma göre daha zahmetsizdir. Paket uygulamalar da elbette tercih edilebilir ve hatta genellikle tercih edilen olmaktadır. Özel yazılımlar ise rakiplerine fark atmak isteyen ve paket yazılımda eksiklik var ve ihtiyacı karşılamıyorsa, bu durumun farkında olarak bu eksiklikleri gidermek üzerine kurulu bir yazılım çeşididir. Anlaşıldığı üzere paket yazılımlar değiştirilemez ancak kurulumu basit yazılım çeşidiyken özel yazılım ise ihtiyaç ve beklentilerinize özel olarak tasarlanmış bir yazılım çeşididir. İsteklere göre yeniden güncellenebilme özelliği vardır. Özel yazılım, yazılımcınız tarafından kurulmalı ve nasıl kullanılacağı gösterilmelidir. Bu nedenle özel yazılım istediğinizde yazılımla ilgili bilinmesi gereken noktaları mutlaka yazılımcınıza sormanızı tavsiye ederiz. Sizlerin de hazır yazılım paketleri dışında özel yazılım seçeneğine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.