Dijital Performans Reklamları Nedir? Ne İşe Yarar? Neden Önemlidir?

   Dijital performans deyince akla ilk gelen dijital alanda verebileceğiniz reklamlardır. Performans ise dijitaldeki ücretli, ücretsiz tüm pazarlama stratejilerini kapsayan bir alandır. SEO çalışmalarınız da bu başlık altında değerlendirilir, Google Ads reklamlarınız da. Bununla da sınırlı olmayan bir alandır. Bunun nedeni; pazaryerlerine, sosyal medya panellerine, Google arama ağı iş ortaklarına vereceğiniz bütün reklamları kapsamasıdır. 

   Bu reklamlar sayesinde, dijitalde elde edebileceğiniz maksimum performansa ulaşabilirsiniz.

Dijital Performans Reklamları Ne İşe Yarar?

   Dijital performans reklamları ne işe yarar? Performans reklamları sayesinde yaptığınız reklam kampanyaları ile Google arama motoru sıralamasında en üstlerde çıkabilirsiniz. Reklam vererek sıralamada yükselmek ile organik çalışmalarla (SEO) ücretsiz olarak sıralamada yükselmek arasında şöyle bir fark vardır: Google ücretli çalışmaları ücretsiz çalışmaların üstünde gösterir. Yani kullanıcı arama motoruna bir şey yazıp arattığında ilgili içeriklerden öncelikle reklam kampanyaları üst sıralamalarda çıkar. Rakiplerine fark atmak isteyen web sitesi sahipleri Google Ads’e mutlaka ama mutlaka reklam verirler. SEO başlığında belirttiğimiz gibi dijital dünyayı bir bütün olarak görmelisiniz. Bu bahsettiğimiz çalışmaların hepsini birbiriyle uyumlu ve profesyonel bir şekilde yürütürseniz Google’un gözdesi olmanız kaçınılmazdır.

Dijital Performans Pazarlama Reklamları
Dijital Performans Reklamları

Neden Önemlidir?

   Dijital performans reklamları sayesinde dijital dünyada tam görünürlük sağlayabilirsiniz. Tam görünürlük sayesinde de pazarlamaya çalıştığınız ürün ya da hizmetle ilgili zirvedeki yerinize oturursunuz. Satışlarınız, dönüşümleriniz, varsa mağaza ziyaretleriniz, randevularınız, telefon trafiğiniz, adres sorgulamalarınız ve ne istiyorsanız o alanda istediğiniz performansı elde edebilirsiniz. Dijital performans SEO çalışmalarını da kapsayan ancak sosyal medyadan, uygulamalara, Youtube’dan, alışveriş reklamlarına, Gmail, Whatsapp ve Video reklamları gibi birçok alana da uzanan bir başlıktır.

   Google aramalarında en üst sıralara çıkmak istiyorsanız SEO çalışmalarınız yanı sıra dijital performans çalışmalarınıza da gerekli özeni gösterirseniz arama sıralamasında en üstte çıkmanız ve markanızın bilinirliğini, güvenilirliğini arttırarak satışlarınızı katlamanız kaçınılmazdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi dijital pazarlamayı bir bütün olarak düşünmeli ve çalışmalarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Bunun için profesyonel bir destek almak akıllıca olacaktır.