SEO HİZMETİ

SEO HİZMET PAKETLERİ

SEO Nedir?

   Bu içerikte SEO nedir, SEO ne işe yarar ve SEO neden önemlidir sorularını cevaplıyoruz. İngilizce açılımı Search Engine Optimization, Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, kullanıcılar internette bir şey aradığında, arama motorlarının web sitenizi tarayarak aranan şeye uygun olup olmadığınızı anlamasına ve kullanıcının karşısına sizin web sitenizi çıkarmasını sağlayan ücretsiz bir pazarlama taktiğidir. Yani siz sağlam bir SEO çalışmasıyla arama motorlarına “Aranılan şey bende mevcut” mesajı verirsiniz.

SEO Ne İşe Yarar?

   SEO ne işe yarar? Bir web sitesi oluşturduğunuzda, bu web sitesine ulaşmak için Google gibi arama motorları kullanılır. Bu arama motorları “arama” bölümüne yazılan içeriğin ne olduğunu anlar ve çok hızlı bir şekilde karşınıza ihtiyaç duyduğunuz sayfaları çıkarır. Sizin web sitenizin çok fazla rakip web sitesi olacağı için de arama sayfasının en altında şeklinde (1. 2. 3. … diye) binlerce sayfa seçeneği çıkar. Burada önemli nokta şudur ki internet kullanıcılarının %90’ı ikinci sayfaya geçmeyi bırakın Mouse’un tekerleğini kaydırıp ilk 4 başlığı bile geçmezler. Hal böyleyken yalnızca bir web sitenizin olması yeterli olmamaktadır. Çünkü insanlar internette bir şey aradıklarında genellikle web sitesinin ismini yazıp direkt ulaşmazlar. Arama motorlarına aradıkları şeyleri merak ettikleri şekilde yazarlar. Örneğin demir eksikliği olan birisi “Kansızlık neden olur?”, “Kansızlığa ne iyi gelir?” vs. gibi cümlelerle arama yapar.

SEO

SEO Neden Önemlidir?

Digital dünyayı bir bütün olarak düşünebilirsiniz. Web sitesi tasarlayabiliyor olmanız web sitesinin içerik yazılarını arama motorlarının beklediğine uygun hazırlayabileceğiniz anlamına gelmez. Çok iyi SEO çalışması yapabiliyor olmanız kalite puanınızı tek başına yükseltmez. SEO çalışmasında Google aynı zamanda web sitenizin SEO çalışmasıyla uyumluluğuna, kullanıcının aradığı şeyi bulup bulamadığına da bakar. Bu nedenle dijital çalışmaları bir bütün olarak düşünmek gerekmektedir.

Herkesin dijital alanda rekabet etmeye çalıştığını düşünürseniz de bu işin “Ben yaparım canım, ne var bunda” denecek kadar basit olmadığını ve bu konuda ya ciddi zaman ayırmanız ve sürekli takip ve güncellemelerini yapmanız ya da bizim gibi bir profesyonel şirketten destek almanız gerekmektedir.