SEO (Search Engine Optimization)

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir? Aylık SEO Fiyatları Nedir?

Seo Fiyatları Nasıl Belirlenir - SEO

 Bu yazımızda SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir, Aylık veya Saatlik SEO Fiyatları Nedir? gibi soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. SEO çalışması fiyatları değişkendir ve bunun sebebi birçok etkene bağlıdır. Bu etkenlerden bazıları; harcanan zaman ve çalışmanın ne kadar detaylı yapılacağı iken, bunların yanında anahtar kelime ve kelimenin aranma hacmi için girilen rekabetin yoğunluğu, çalışmanın daha etkili olması için gereken anahtar kelime sayısı gibi etkenlerde SEO çalışması fiyatlarını etkilemektedir. 

İçindekiler ;

Dikkat !

 Müşterinin belirlediği süre, yani yapılacak çalışmanın yoğunluğu da ücret belirlemesinde role sahiptir.

1. Saatlik SEO Ücretleri

Seo Fiyatları Nasıl Belirlenir - SEO
SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir? Aylık SEO Fiyatları Nedir?

 Saatlik SEO hizmeti fiyatları genellikle 60-150 TL arasında yer almaktadır. Göz önünde bulundurmanız gereken nokta işletmenizin birkaç saatlik hizmet ile arama motorlarında üstün bir performans göstermeyeceğidir. Örnek vermek gerekirse, web siteniz üzerinden aylık 2,000 TL gibi bir ciro yapıyorsanız, 5-6 saatlik bir çalışmanın sonunda bu ciro 5 haneli rakamlara ulaşmasını beklememelisiniz.

 Saatlik hizmetler, tamamlanmamış optimizasyon çalışmalarını ilerletmek ya da destek için kullanabilirsiniz. Memnun kalmadığınız bir ajanstan sonra hem sonuçları ölçmek hem de eksik yapılan çalışmaları tamamlamak için saatlik arama motoru optimizasyon hizmeti alabilirsiniz.

2. Aylık SEO Ücretleri

 Özellikle hizmet paketlerini incelerken, web sitenize aylık belirli bir sayıda backlink sayısı belirtmiş ajanslara dikkat etmeniz gerekiyor, backlinklerin kalitesi ve alaka düzeyi miktardan çok daha önemli olduğu için belirli sayıda backlink veren ajanslardan hizmet alırken kalite ve alaka düzeyini araştırmayı unutmayın.

3. Fiyatları Belirleyen Kriterler

3.1. Web sitesinin yazılım alt yapısı

 Sitenizin teknik açıdan sorunlara sahip olması, kodlama hataları olması SEO fiyatlandırmasında önemli bir unsurdur. Etkili bir çalışma ile sonuçlanması için ilk önce bu sorunların giderilmesi gerekiyor.

3.2. Anahtar kelime sayısı

 Sitenizin kaç anahtar kelimede üst sıralarda olmasını istediğinize bağlı olarak yapılan çalışmalar farklılık gösterebilir. Bir anahtar kelime ile çalışmak daha düşük maliyetli olacağı gibi, birkaç anahtar kelime ile çalışma yapmak daha yüksek maliyetli olabilir.

3.3. Çalışma için belirlenen zaman

 Optimizasyon çalışmalarında etkili sonuçlar elde etmek için ne kadar zaman harcandığına göre değişiklik gösterir. SEO kısa bir süreç değil, uzun bir maratondur. Belirli bir zaman diliminde yapılan SEO çalışmalarının performansını artırmak için yapılan ek çalışmalar, maliyeti artıracak faktörler arasındadır.

3.4. Hedef kitle

 Hedefiniz ilk sıradan ziyade ilk sayfada yer almak ise, daha düşük maliyetli çalışmalar yapılabilir. Hedef kitle ve demografik oluşturulacak içeriklerin miktarını ve dillerini belirlediği için maliyetler değişkenlik gösterebilir.

3.5. İçerik optimizasyonu

 SEO çalışmalarında, sitenizde yer alan mevcut içeriklerin düzeltilmesi ve revize edilmesi gerekebilir. Bu içerikleri oluşturmak veya üzerinde değişiklik yapmak gibi faktörlere göre maliyet miktarı değişiklik gösterebilir.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir