Mersin

Mersin Dijital Performans Şirketleri

Dijital Performans Şirketleri - Engin Digital

 Mersin dijital performans şirketi, ürün ve hizmet tanıtımlarının dijital ortamlarda yapılmasını kapsayan ve kısa bir tanıtımla anlatılamayacak kadar geniş olan bir terimdir. İnternetin gücü ve mobilin devrimi ile ticaret ve pazarlama anlayışının değişmesi, dijital pazarlamayı doğurmuştur. Dijital pazarlama kanalları arasında internet, arama motoru, sosyal medya, mobil uygulama ve çok daha fazlası vardır. Kısaca; internet bağlantısı ile ulaşılabilen her alanı reklam ve satış stratejileri için değerlendirmek, dijital pazarlamanın ta kendisidir.

 Pek çok otoriteye göre dijital pazarlamanın doğuşu, ilk e-postanın gönderildiği 1971 yılına dayanır. İki kişi ya da kurumun iletişime geçebildiği her alan, pazarlama yapmaya müsaittir sonuçta. “Dijital pazarlama” terimi ilk olarak 1990 yılında ortaya çıkarken 1994’te ilk tıklanabilir banner reklamı yayınlandı. Ve dijital pazarlamanın temelleri böylece atılmış oldu. Üzerinden onlarca yıl geçmesi geç kaldığınız anlamına gelmez. Günümüzde de uygulayacağınız dijital pazarlama stratejileri ile fark yaratabilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Sosyal medya yönetimi, bu sürecin önemli bir parçasıdır. Birlikte yürütülmesi gereken bir çalışmadır.

1. Mersin Google Adwords Reklamları

Dijital Performans Şirketleri - Engin Digital
Dijital Performans Şirketleri

 Google’ın reklam hizmeti Adwords ile ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere yayabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz bütçe ile ve ürün grubunuz ile alakalı olan anahtar kelime ile en etkili şekilde arama motorlarında varlığınızı Adwords ile sürdürebilir veya geliştirebilirsiniz. Google Adwords reklamları, dijital pazarlama stratejinizin son ve çalışmalarınızın sonuçlarını toplayacağınız en önemli halkasıdır. 

 Google arama motoru, günümüzde dünya üzerinde en fazla tercih edilen arama motorları arasındadır. Türkiye’de internet kullanan kişilerin %85’lik bir kısmı Google’ı tercih ettiği için büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Google üzerinde yayınlatacağınız reklamlarınız kitleye etkin şekilde aktarılmasını sağlar.

2. Mersin Sosyal Medya Danışmanlığı

 Mersin sosyal medya kullanımının pazarlama konusunda etkili olmasıyla birlikte önemi artan Sosyal Medya Danışmanlarının görev tanımı şunları kapsamaktadır:

  • Markaların, ürünlerin veya şirketlerin sosyal medyadaki varlıklarının yönetimini sağlamak,
  • Şirketin dijital pazarlama, müşteri ilişkileri (Crm), iletişim stratejileri ile uyumlu olarak sosyal medyada görünmesini sağlamak,
  • Şirketin ya da markanın bilinirliğini artırmak için, hedef kitleye uygun takipçiye ulaşmak,
  • Sosyal medyada bilinirlik sağlayarak, sürekli müşteri elde etmeye yönelik faaliyetlerde bulunmak,
  • Sosyal medyada bilinirlik sağlarken aynı zamanda, müşterilerin isteklerine yönelik iletişim strateji oluşturmak,
  • Düzenli olarak sosyal medya için yapılan faaliyetlerin raporlaması ve analizini yapmak,
  • Sosyal medyada yapılan içerik paylaşımlarının ne kadar yarar sağladığı hakkında bilgileri tespit etmek,
  • Faydalı ve eksik yönlerin analizi sonucu yeni strateji planlarına odaklanılarak izlenecek yolu belirlemek.

3. Instagram Reklam Hizmeti

 Stratejik SEO olarak Instagram reklamlarını ekonomik yöntemlerle yaparken maksimum verimlilik almanızı sağlayan stratejiler uygulamaktayız. Görsel olarak dikkat çekici unsurlara yer vermekte ve Instagram reklam kurallarına uygun içerikler üreterek hizmetinizi/ürününüzü insanlara tanıtmaktayız. İlgi çekici reklam stratejileri hazırlayarak bütçenizi verimli olarak değerlendiriyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

 Mersin SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak özetlenebilir. İnternet aracılığıyla bilgi ve ürün aramak için kullanılan arama motorları, bu özellikleri ile web sayfalarının en fazla ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Arama sonuçlarında ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu ilk sayfalardaki siteleri ziyaret etmeleri, zamanla bu sektörün oluşmasını ve önem kazanmasını sağlamıştır.

 Mersin SEO, ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bu kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı amaçlar. SEO çalışmaları ise bu anlamda web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirerek ziyaretçilerine daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web platformu sunmayı hedefler. Bu yönüyle SEO, web sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı şeyi verebilecek seviyeye gelmesine de yardımcı olur. 

3.1. Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

 Youtube’da reklam vermek, gelişmiş hedefleme seçenekleri ile potansiyel müşteri kitleniz üzerinde ilgi uyandırmanıza yardımcı olacak. Dünyada en çok arama yapılan 3 arama motoru arasında yer alan YouTube, verdiği reklam hizmeti sayesinde marka bilinirliği oluşturmak, hizmet ya da ürün satışı yapmak isteyen küçük, orta ve büyük çaptaki birçok firmanın tercih ettiği en etkili reklam modellerinden biridir. Oluşturacağınız reklam çalışmalarınızın izlenme oranlarını, tıklanma sayılarını ve daha birçok ayrıntıyı takip etmenize olanak sağladığı için sizlere verimli bir reklam çalışması yürütme imkanı sunar. YouTube’u diğer reklam mecralarından farklı kılan en önemli özellik arama yapan kullanıcıları yani potansiyel müşterilerinizi tanıyor ve onların ilgi alanlarını biliyor olmasıdır. Bu sayede hedef kitlenize ulaşabilir ve dönüşüm sağlayabilirsiniz. Hitap etmek / ulaşmak istediğiniz kitlenin ilgisini çekecek bir videonuzun bulunması ve profesyonel şekilde kurgulanan reklam süreci ile marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir