Mersin

Mersin Web Tasarım Ajansı

Mersin Web Tasarım

 Mersin web tasarım, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web sitesi denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir. Projelerin en ince ayrıntısına kadar proje yöneticimiz ve uzman ekibimiz detaylı araştırma yapmakta ve süreci yönetmektedir.

İçindekiler ;

Dikkat !

   Web tasarım internet ortamında kurumsal kimliğinizi kaliteli göstermek ve sağlam müşteriler edinmeniz için gereken sanal yüzünüzdür.

1. Mersin Web Tasarım Çalışmalarının Temeli Profesyonelliğimizdir.

Mersin Web Tasarım
Mersin Web Tasarım

 Mersin web tasarım çalışmalarımızın temeli, genellikle site kodlama veya aynı anlama gelen web kodlama çalışmalarıyla ilgilidir. Okullarda öğretilen web tasarım temelleri final sorularında ve web tasarım css sınav sorularında da çıkan konular maddeler halinde aşağıdaki gibidir:

 • Html
 • Css
 • Kodlama Dili (Php, Apsx, Delphi vs.)
 • Hosting
 • Alan Adı

 Eğer webmaster olmak (web tasarımcı olmak) ve web tasarım öğrenmek istiyorsanız. Web tasarımı ve kodlama yapmak için bu temelleri öğrenmelisiniz.

2. Web Sitesi Ne İşe Yarar?

 Mersin web tasarım çalışmaları, tam da günümüzdeki ihtiyaçlara karşılık gelen bir disiplindir. Genel olarak bir dijital kimlik işlevi gören web sitelerinin ortaya çıkmasına neden olan bir faaliyettir. Bu bakımdan toplumdaki her kesim için son derece önemli bir anlayışa sahiptir. Web tasarım ne işe yarar sorusuna maddeler halinde cevap verelim:

 • İşletmeler için kimlik işlevi görür. Bir işletmenin güven vermesi için web sitesine sahip olması gerektiği bir çağda yaşıyoruz. Bu nedenle işletmelerin dijitalde var olmalarını sağlayan bir sistemdir.
 • Web tasarımın ne işe yaradığını sadece işletme ve firmalara olan olumlu etkiyle sınırlamak doğru değildir. Aynı zamanda dijital ortamda duyurulmak istenen herhangi bir fikrin gelişmesine de yardımcı olur.
 • Fikir ve işletme bazındaki faydayı kendi adını duyurmak ya da güvenilirliğini kanıtlamak isteyen kişilere de uyarlayabiliriz. Dolayısıyla web tasarım çalışmaları, kişilerin de dijital dünyadaki kimliği olma işlevini görür.
 •  

3. İnternet Sitesi Nasıl Yapılır?

 • Mersin web tasarımı yapımı belirli adımları içermektedir. Web sitesi sahipleri ya da yeni site oluşumuna adım atmak isteyen kişi ve kurumlar bu adımları en doğru şekilde gerçekleştirmelidir.
 • Öncelikle proje belirlenir. Yani web siteniz aracılığıyla ne iş yapmak istediğiniz proje belirlemede etkili olacaktır.
 • Bu bağlamda web sitesinin kurumsal kimliği adına çalışmalar başlar. Bu adımlar belirlendikten sonra web grafik tasarımı gerçekleştirilmeye başlamaktadır.
 • Grafik tasarımı yapıldıktan sonra site içerisinde yer alan web sayfalarının kodlanması gerçekleştirilir. Sıra artık web sitesinin içeriğine gelmiştir. Bunun için de içerik yönetim sistemi oluşturulur.
 • Yapılan işlemler web sitesinin başarılı olabilmesi için test edilir. Bu test web tasarımında web sitesinin test süreci olarak geçmektedir.
 • Test sürecinden başarılı bir şekilde geçen web sitesi artık yayınlanmaya hazırdır. Bu işlemde web tasarımında son adım olan web sitesinin yayınlanması adımıdır. Ayrıca zaten web sitesinin eğer eksikleri varsa sitenin test adımında ortaya çıkmaktadır. Bu eksikler de tamamlandıktan sonra yayına geçilmektedir.

3.1. Mersin Web Tasarım Projelerimize Neden Bu Kadar Çok Önem Veriyoruz?

 Web tasarım önemi, sürekli gelişen teknoloji ile çok değerlenmiştir. Web tasarım internet ortamında kurumsal kimliğinizi kaliteli göstermek ve sağlam müşteriler edinmeniz için gereken sanal yüzünüzdür. Günümüzde hızla gelişen web tasarım sayesinde firmalar kendi web sitelerini oluşturarak, sanal ortamda prestij ve müşteri yakalamaya çalışırlar. Hatasız yapılan web siteleri ile doğru müşteriler elde ederler. Hızla artan web siteleri ile, internet ortamında firmalar arası rekabet de artmaktadır. Bu durumda seo optimizasyon devreye girmektedir. Doğru alt yapılarla yapılmış, Google algoritmasına uygun sistemlerle oluşturulmuş web siteleri ilk sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden ilk sıralarda olan sitelerde en çok fayda sağlayan sitelerdir. Kurumsal kimliğinizi sanal ortamda hedeflediğiniz kitlelere ulaştırabilmeniz için, seo optimizasyon ayarları doğru sistemlerle yapılandırılmalıdır.

4. Mersin Web Tasarım Firmaları

 Mersin Web Tasarım Firması Olan “Engin Digital Dijital Performans Şirketi” ‘nin 2016’da Mühendis Fatih Meral tarafından temelleri atılmıştır. Merkez olarak; Mesudiye Mah. 5106 Sok. No:1 Daire:9 Akdeniz/MERSİN adresinde hizmet vermektedir. Web tasarım, sosyal medya yönetimi ve e-ticaret gibi alanlarda destek alabilirsiniz.

4.1 Mavi Kedi Web Tasarım Firması

 Merkez Adres: İstiklal Cad. Erdoğan Apt. Apt No:1 Kat:3/6 Akdeniz / MERSİN (8. Noter Karşısı, Yurtiçi Kargo Üzeri) 2 Hizmet Vermektedir. Kendi Tanıtımlarında ; “Mavi Kedi Reklam Ajansı” olarak tasarımlarımız en son teknolojilerle ( xHtml, Html5, Css2, Css3, Ajax, jQuery, Microsft ASP, MySQL ), W3C standartlarına uygun şekilde tasarladıklarını belirtmişlerdir. 

4.2 Duck Medya Mersin Web Tasarım Firması

 Ofis Royal  Akdeniz/Mersin Göçmen Kavşağı  Yenişehir/Mersin Adreslerinde Hizmet Vermektedir. Projenin teslimat süresi projenin zorluk derecesine bağlıdır şeklinde tanımlamaları mevcuttur. Belirlenen tasarım grafikerler tarafından tasarlanır size sunulur beğendiğiniz takdirde web tasarımcılarımız kodlamaya başlarlar proje bittiminde sizleri ofisinizde ziyaret ederek sunumumuzu gerçekleştirip teslimatımızı yaparız şeklinde hakkımızda yazılarında belirtmişlerdir.

4.3 Petek İnternet Sitesi Tasarımı

 Mersin web tasarım firmaları arasında önemli yeri olan Petek Tasarım, alanında uzman kadrosu ile size en iyisini sunmayı ilke edinmiştir.

 Sadece Mersin değil, Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet sunan firmamız yüzlerce referans ağı ile sektörde adından çokca bahsettirmeyi başarmıştır.Siz de firmanıza ait profesyonel bir web siteniz olsun, kullanıcılar Google arama motorunda sizi de üst sıralarda görsün istiyorsanız Petek Tasarımla İletişime Geçebilirsiniz.

4.4 Eforweb Mersin Web Tasarım Ajansı

 Web tasarım, yazılım ve SEO gibi alanlarda hizmet vermektedir. Adres: İnönü Mh. 1407 Sk. Koray Sitesi A Blok No: 22/A Yenişehir / MERSİN adresinde merkez ofisleri bulunmaktadır. “Bilginin efendisi olmak istersen çalışmanın kölesi olmalısın.” Şeklinde Balzac’ın  sözüne hakkımızda bölümlerinde yer vermişlerdir.

4.5 Kalesoft Web Sitesi Yapan Ajans

 Web tasarım, SEO ve mobil uygulama alanında hizmet vermektedir. Adres: Ahmet Ersoy Cad. Yeni Adliye Civarı Salih Usta APT. Kat: 3 / 5 Akdeniz / MERSİN (Merit Pazarlama Karşısı) adresinden ulaşabilirsiniz. KaleSoft kadrosunun her üyesi tarafından benimsenen en öncelikli prensip, maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak olup; bu prensip çerçevesinde en üst düzey mühendislik hizmetleri ile geleceğe yönelik teknolojiyi müşteri portföyümüze sunmaktayız şeklinde hakkımızda yazısı tanımlamışlardır.

5. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Web tasarım fiyatları projenin kapsam ve detayına göre değişiklik göstermektedir. Site yapısının karmaşıklığı, siteye eklenmesi talep edilen fonksiyonların hazırlanması için gereken iş gücü fiyat üzerinde belirleyicidir. Kurumsal amaçlarla hazırlanan, metin ve görsellerden oluşan basit yapıdaki bir web sitesi ile e-ticaret sitesinin gerektirdiği iş gücü farklıdır.

Sitenin dinamik veya statik olması bütçeye etki eden değişkenlerdir. Statik web siteleri HTML altyapısı ile bir kere kodlanır ve yayına alınır. Sitede güncelleme ihtiyacı duyulduğunda kod bilgisi gerekir. Gerekli değişiklikler kod üzerinden yapılır. Dinamik web siteleri ise pratik ve hızlı kullanım sağlayan yönetim paneline sahiptir. Yönetim panelini kullanarak sitenizde yeni içerikler yayınlayabilir, artık üretimi bulunmayan ürünlerinizi kategoriden kaldırabilirsiniz. Herhangi bir yazılım desteğine ihtiyaç duymadan yönetim imkanı sunan panel, web tasarım fiyatı üzerinde etkilidir.

Standartlar dahilinde Kurumsal Web Tasarım çalışması yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu süre içerisinde; web sitesi yönetim paneli ve mobil versiyonu çalışması da yapılmaktadır. Bazı projeler kapsamı itibari ile 1-2 ay sürebilmektedir.
Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir