Duyurular

Web Sitemizde Neden Mor Rengini Kullanıyoruz?

Mor Rengin Anlamı

 Engin Digital ailesi olarak bu yazımızda sitemizde neden mor rengine yer verdik sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz, daha detaylı cevabı birlikte ararız. Asaletin rengi olan mor, aslında doğada bulunan bir renk değildir. Mavi ve kırmızının karışması sonucunda oluşan bu renk, kendine güveni artırır. Bizim bu rengi seçip kullanmamızın sebebi ise tam olarak budur. “Kendine güven” mottosunu benimsediğimiz için bu rengin bizim için önemli bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Psikolojik açıdan duyguları açığa çıkarttığı belirtilmiştir. İnsanların farkındalık gücünü arttırır ve bilinci genişletir. Tüm bu etkenlere baktığımızda gelişmeye açık, yenilikleri kolay bir şekilde benimseyen insanlar için olan bu renge, sitemizde özellikle yer vermek istedik.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Mor rengi seven insanlar genellikle ruhsal dünyası ön planda olan kişilerdir. Duyarlılıkları fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır. 

1. Mor Rengin Anlamı Nedir?

Mor Rengin Anlamı
Mor Rengin Anlamı

 İmparatorların ve olağanüstü güçleri olduğuna inanılan din adamlarının rengi olan mor, yüceliği, gücü ve lüksü temsil eder. Mor, renk spektrumunun 7. ve son rengidir, bu yüzden özel bir renktir ve genellikle farklı ve bireysel bir stili yansıtır. Kendine güvenin ve egonun rengi olan mor, tarih boyunca ihtişam ve lüksün son basamağı olarak kullanılmıştır. Morun kullanımı mistik bir yücelik getirir ve metafizik gücü simgeleştirir. Mor renk ruhsal enerjiyi arttırmaya yarayan bir renktir. Bundan dolayı mor rengin kişilerin ruhsal açıdan enerjik olmasını sağladığı görülmektedir. Ayrıca mor renk ile her insanın psikolojik açıdan rahatlama hissetmesi mümkündür. Bunun yanında mor renk olan ortamın gücü ve zenginliği ifade ettiği de dikkat çekmektedir.

2. Mor Renginin Tarihteki Yeri

 Mor renk insanlara sakinliği ve duygusallığı çağrıştırır. Bunun yanında mor renk ile yaratıcılık arasında da önemli bir ilişki vardır. Astrolojinin ve alternatif bilimlerin temsili rengidir. Konsantrasyonu arttırır ve böylece meditasyon için de uygun bir ortam sağlar. Mor renk mükemmeliyetçi bir renktir, seçilmişler içindir. Beyinsel faaliyetleri ve sanatsal düşünceyi arttıran mor, özellikle sanatçıların çalışma ortamları için uygun olabilir. Mor rengi seven insanlar genellikle ruhsal dünyası ön planda olan kişilerdir. Duyarlılıkları fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır. Mor rengi seven kişiler genellikle psikolojik açıdan duyarlı kişilerdir. Yani bu kişilerin ruhsal yapıları her zaman ön plandadır. Ayrıca mor rengi sevenler sanata karşı duyarlı olan kişilerdir. Çünkü bu insanların sanat dallarında başarılı olma şansları yüksektir. 

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir