Genel

WordPress Hızlandırma

Wordpress hızlandırma

 Wordpress web sitenizi sizin için en uygun şekilde hızlandırıyoruz. Bu hızlandırma işlemleri öncesinde web sitenizde bulunan sorun veya geliştirilebilecek durumları tespit edip bu durumlara göre çalışmalarımıza başlıyoruz. Web sitenizin hızını geliştirmelerimizden önce ve sonra olarak karşılaştırıyoruz. WordPress sitenizin hız puanının 100 olması sitenizin sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Puanınız arttıkça sitenizdeki tasarım ve eklentilerden feragat etmeniz gerekebilir. Bizim amacımız, sitenizin işlevselleğini düşürmeden hız puanınızı olabildiğince yükseltmek. Tüm bunları yaparken sizin için 2 adet paketimiz bulunmakta. Bu paketlerde isterseniz web sitenizde hiçbir değişiklik yapmadan olabildiğince hızınızı arttırma seçeneğini seçebilirsiniz. Veya web sitenizin tasarımında ve kodlarında değişiklik ve hafifletmeler ile hız performansınızı arttırabilirsiniz.

1. Paketler

Paket 1

Kampanyalı Fiyatı

150
Bu pakette wordpress sitenizin yapısında hiçbir değişiklik yapmadan alınabilecek maximum hızı alacağız.

Paket 2

Kampanyalı Fiyatı

400
Bu pakette wordpress sitenizde kullanılan ve sitenizi yavaşlatan eklenti veya kodları tespit edip onları hafifleterek hız puanınızı yükselteceğiz.

2. Neden WordPress Sitelerinizi Hızlandırmalısınız ?

 Web sitenizin hızı Google sıralamanız, kullanıcı memnuniyeti ve daha birçok etkeni değiştirmektedir. Web sitelerinizi olabildiğince hızlandırmak ve sitelerin kullanıcı deneyimini arttırmak oldukça önemlidir. Daha iyi kullanıcı deneyimleri daha yüksek dönüşüm oranları demektir. Yani daha memnun kullanıcılar sizden daha fazla alışveriş yapacak veya sizi daha çok ziyaret edecektir. Bunun dışında web sitenizin hızı google sıralamanızı da etkilemektedir. Arama motorları hızlı açılan sayfaları en başlarda göstermektedir. Buna SEO çalışmalarının büyük bir etkisi bulunsa da , web site hızınız da sıralamanızı etkilemekte. Yapılan araştırmalara göre aşırı geç açılan sayfalarda , kullanıcıların neredeyse yarısı ilgisini kaybedip sayfayı kapatıyor. Bu yüzden kullanıcı memnuyetini yükseltmek web siteniz için çok önemlidir.

3. PageSpeed Insights Nedir ?

 Pagespeed öngörüleri, web sayfalarının kalitesini artırmak için açık kaynaklı, otomatik bir araçtır. Web sayfanızı performans denetimi yoluyla çalıştırır, ancak Erişilebilirlik, SEO ve daha fazlası için denetimleri de vardır.

 Web sayfanızın nasıl performans gösterdiğini hızlı bir şekilde öğrenmek için  bir yardımcı araçtır, ancak bir cihaz tarafından yürütülen otomatik bir denetim olduğundan, müşterilerinizden gelen gerçek hayattaki geri bildirimlerin yerini almamalıdır.

4. WordPress Sitelerinizin Performansını Neler Etkiler ?

 Web sitelerinizin performansını etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin en başında temalar ve eklentiler gelir. Ne kadar yüksek bileşenli bir tema kullanılırsa sayfada o kadar fazla kod olacaktır. Ve sayfanın bu kodları yüklemesi daha uzun sürecektir. Olabildiğince basit ve şık bir tema seçmek önemlidir. Ne kadar çok eklenti kurulursa bu eklentiler ekleyeceği kodlar da artacaktır. Bu yüzden sayfanın yine çok fazla kod yüklemesi gerekecektir ve hız düşecektir.

5. Bazen Hız Puanınızın Mükemmel Olması Mümkün Değildir

 Hız puanınızın her zaman çok yüksek seviyelerde olması mümkün değildir. Bunun en büyük sebebi sayfa tasarımında kullanılan ve sayfanın güzel gözükmesini sağlayan eklentilerdir. Bu eklentiler çok fazla kod kullanır , bu sebepten sayfamızın bu kodları yüklemesi uzun süre alacaktır. Örneğin sayfa girişinde çalıştırılan bir video veya yine girişte çalışan bir slider menü sayfanızın yavaş yüklenmesinin en büyük sebebidir. Bu bazı web siteleri için olmazsa olmazlardandır , çoğu müşteri bunların kaldırılmasını istemez. Bu yüzden sayfa hız puanınız ve tasarımınız arasındaki bağlantıyı iyi anlamanız gerekir. Eğer sayfa açılışındaki tasarım öğelerini kaldırırsak veya hafifletirsek tabii ki hız puanınız yükselecektir. Ama bu tasarım öğelerinden vazgeçmiş veya birazından feragat etmiş olacaksınız.

 Bu tarz bir durumda müşterinin isteğine göre hareket ediyoruz. Eğer kullandığınız eklentilere veya tasarımlara dokunulmadan hızlandırma işlemi istiyorsanız , sizi buna göre bilgilendiriyoruz ve hız puanınızı bu durumlara göre düzeltiyoruz. Fakat daha hafif ve akıcı bir tasarım istiyorsanız buna göre düzenlemeler de yapabilirz ve hız puanınızı daha da arttırabiliriz.

6. WordPress Sitemin Mobil Puanı Neden Çok Düşük ?

Wordpress hızlandırma

 Mobil puanınız ve masaüstü puanınızın benzer seviyelerde olması gerçekten zordur. Bunun ana sebebi kullandığımız telefon ve tabletlerin çoğunun 5G teknolojisi kullanmaması ama bilgisayarlarımızın çoğunda bu teknolojinin bulunmasıdır. Bu teknoloji indirme hızınızı aşırı derecede etkiler , tarayıcılar web sayfalarını indirdikleri için sayfa yüklenme hızınız cihazdan cihaza değişiklik gösterecektir.

 Yıllar içinde indirme hızı teknolojilerinin gelişimi aşağıdaki görselde belirtildiği gibidir.

 Dünya genelindeki mobil puanlara bakarsak farkı çok daha net anlayabiliriz. En büyük 100 çevrimiçi perakendeciye bakıldığında, ortalama puan 25.9'dur.  100 üzerinden 25,9. Microsoft 68 ile en yüksek puanda bulunuyor. Apple 58 puanda bulunuyor . Ancak IKEA, Lowe's, Staples, HP ve daha fazlasını içeren listenin çoğu 20 ve 30'lu puanlarda kaldı. Yani dünya en büyük şirketlerinin web sitelerinde “düşük” olarak görülen ortalamalar mevcut. Ama aslında bilgisayar tarayıcıları için tasarlanmış web sitelerinin mobil tarayıcılarda gösterdiği bu performanslar gayet normal. Çünkü en başta da dediğimiz gibi bu web siteleri bir cihaz için tasarlandır ama günümüz teknolojisiyle birden fazla cihazda kullanılabiliyor.

 Dünyadaki en çok satış yapan 10 perakendicinin mobil web sitesi performansları aşağıda bulunan görseldeki gibidir.

Wordpress hızlandırma mobil veriler

7. Web Sitelerinizi En İyi Şekilde Nasıl Optimize Ediyoruz ?

 Öncelikle web sitenizle ilgili analizlerimizi yapıyoruz ve bunları gelecekteki performansıyla karşılaştırmak için not alıyoruz. Bu sayede web sitenizin gelişimini rapor etmiş oluyoruz. Web sitenizi optimize ederken öncelikle hiçbir eklentiyi ve tasarımı kaldırmadan alabileceğimiz en iyi performansı belirliyoruz. Sonrasında kaldırırsak veya değiştirirsek web sitesinin hızını arttıracak eklenti veya tasarımları size danışıyoruz. Kararınıza göre en iyi performansı size vermek için çalışıyoruz. Unutmayın ki çok yüksek hız puanı çok iyi performans demek değildir. Hem güzel tasarımlar ve kullanıcı deneyimleri hem de bu özelliklerle alınabilecek en yüksek hız bize maximum performansı verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir