Önemli Günler

Dijital Pazarlama Stratejileri İçin 2022 Haziran Ayı Önemli Günler Nelerdir?

Dijital Pazarlama Stratejileri İçin Önemli 2022 Haziran Ayı Günler - Dijital Pazarlama

 Dijital pazarlamada stratejik davranmak zorunda olduğunuz zamanlar vardır. Haziran ayının önemli günleri de satışları arttırmak için bir fırsat kapısı aralayabilir. Bunlar genellikle önemli günlere özel kampanyalar olarak düşünülebilir. 

 19 Haziran Babalar Günü, 21 Haziran Selfie ve Özçekim Günü, 21 Haziran Dünya Müzik Günü, 29 Haziran Fotoğraf Makinesi Günü bunlardan bir kaçıdır ve bu günlerde yapacağınız satış planlamaları ile bütçenizi büyütmeniz mümkündür.  

İçindekiler ;

Dikkat !

Önemli not alanı

1. 19 Haziran Babalar Günü

Dijital Pazarlama Stratejileri İçin Önemli 2022 Haziran Ayı Günler - Dijital Pazarlama
Haziran Ayı Önemli Günleri

 Babalar gününde yapacağınız kampanyalar ile aile bağlarını güçlendirmeye katkı sağlayabilirsiniz. Böylesi özel günlerde aşağı yukarı herkesin hediye alma eğilimi olmaktadır. Bu tarz fırsatları kaçırmamak için özel gün kampanyalarıyla dönüşüm ve satışlarınızı katlayabilirsiniz. 

2. 21 Haziran Selfie ve Özçekim Günü

 Teknoloji hızla gelişirken ve herkesin elinden telefonlar düşmezken böylesi bir günün ilan edilmiş olması fazlaca karlı bir süreç olabilir. Doğru müşteriye doğru ürün ile giderseniz kaybetmezsiniz. Yapacağınız taksitli satış, peşin fiyatına taksit, peşin fiyatına indirim seçenekleriyle hedef kitlenizi markanıza çekebilirsiniz.

 Selfie gününde selfie çekenlere markanızı etiketleyip paylaşmaları karşılığında çekilişlere katılma imkanı ya da indirim kuponu tanımlayabilirsiniz.

3. 21 Haziran Dünya Müzik Günü

 Müzik ruhun gıdası ise doğru kampanya da satışlarınızın anahtarıdır. Dünya müzik günü herkese hitap edebileceğiniz nadir günlerden birisidir. Bir müzik uygulamanız var ise Dünya Müzik Günü’ne özel ay ücretsiz üyelik kampanyası başlatabilirsiniz. Üyeliklere indirim sağlayabilirsiniz. Enstruman satıyorsanız yerek katalog reklamlarıyla mağazanıza çekeceğiniz müşterilerinizi indirimli ürünlerinizle buluşturabilirsiniz. Kuponlar, indirimler, e-posta mesajları, konser bileti çekilişleri gibi çeşitli stratejilerle marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. 

4. 29 Haziran Fotoğraf Makinesi Günü

 Fotoğraf makinesi, makine parçaları, kılıfı, temizlik malzemeleri satan bir mağazanız var ve nasıl büyüyeceğinizi bilmiyorsanız bu günü kaçırmayın. Herkesin fotoğraf çekmekten fazlasıyla hoşlandığı ve artık anı paylaşmaktan çıkıp iyi fotoğraflar çekebilme yarışına dönüştüğü bu günlerde siz de markanızı ön plana çıkarın. cep telefonları da fotoğraf çekiminde profesyonelleştiği için cep telefonlarınızın fotoğraf çekim kalitesine vurgu yapan kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

5. Haziran Ayı Tüm Önemli Günleri

Haziranın ikinci haftası

Çevre Koruma Haftası

6 Haziran

Rus Dili Günü

7 Haziran

Türk İşaret Dili Bayramı

7 Haziran

Çikolatalı Pasta Günü

Haziranın üçüncü pazarı (19 Haziran)

Babalar Günü

21 Haziran

Selfie ve Özçekim Günü

21 Haziran

Dünya Müzik Günü

26 Haziran

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü

29 Haziran

Fotoğraf Makinesi Günü

30 Haziran

Sosyal Medya Günü

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir