Önemli Günler

Dijital Pazarlama Stratejileri İçin 2023 Şubat Ayı Önemli Günler Nelerdir ?

Dijital Pazarlama Stratejileri İçin 2023 Şubat Ayı Önemli Günler Nelerdir - Dijital Pazarlama

 Dijital pazarlamada stratejik davranmak zorunda olduğunuz zamanlar vardır. Şubat ayı önemli günleri de satışlarınızı arttırmak için bir fırsat kapısı aralayabilir. Bunlar genellikle önemli günlere özel kampanyalar olarak düşünülebilir. 

 9 Şubat Çikolata Günü, 14 şubat Sevgililer Günü, 28 Şubat Dijital Öğrenme Günü bunlardan bir kaçıdır ve bu günlerde yapacağınız satış planlamaları ile bütçenizi büyütmeniz mümkündür.  

İçindekiler ;

Dikkat !

Bu önemli günlerde çeşitli kampanyalar düzenleyerek hedef kitlenizi etkileyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. 

1. 9 Şubat Çikolata Günü

Dijital Pazarlama Stratejileri İçin 2023 Şubat Ayı Önemli Günler Nelerdir - Dijital Pazarlama
Şubat Ayı Önemli Günleri

 Havada aşk kokusu var, alıyor musunuz? Almanız gerek çünkü “Sevgililer Günü” dahil aşkla ilgili diğer günler “Sevgililer Günü Haftası”nda bir araya toplanıyor. Dünyada Aslında bu gün sevgililer günü haftasının içeriğine giriyor. Sevgililer Günü öncesindeki günler, Sevgililer Günü Haftası olarak adlandırılıyor ve kutlanıyor. Bu hafta boyunca her günün ayrı bir önemi var.

 Sevgililer Günü Haftası’nın ilk günü, Gül Günü olarak kutlanıyor ve hafta 14 Şubat Sevgililer Günü ile tamamlanıyor.

 Sevgililer Günü Haftası’nın en sevdiğimiz günü olabilir! Özellikle tatlıya düşkün olanlarımız için. Çikolata Günü, her yıl 9 Şubat’ta kutlanıyor. Cumartesi gününe denk gelmesi de ayrıca hoş hissettiriyor. Bu günde arkadaşınıza, ailenize veya sevdiğiniz kişiye sevginizi ifade etmek için tatlı -gerçek anlamda- bir hediye alabilirsiniz. Çikolatalar, sevgi ifadesi olarak uzun zamandır kullanılıyor ve haftanın üçüncü günü çikolataya atfediliyor.

2. 14 Şubat Sevgililer Günü

 Sevgililer Günü için birçok efsane bulunur. İlk efsane, Zeus ile Hera’nın kutsal evliliği. Antik Yunan takvimlerinde Ocak ve Şubat ayları Gamelyon ayı kabul edilir ve Zeus ile Hera’nın evliliğine adanır. Bir diğer efsaneye göre, Antik Roma’da 15 Şubat’ın bereket tanrısı Lupercus’u onurlandırmak adına kutlanmasıdır. Bu özel gün için Lupercus’un din adamları keçi kurban eder. Ardından keçi derisi ile Lupercus’u simgeleyerek herkese dokunur ve insanları kutsarlar. Bir başka efsanede de 14 Şubat’ta genç erkekler ve genç kızlar isimlerini yazdıkları kağıtları bir kutuya atar ve çekilen kura sonucu çiftler bayram boyunca birlikte olurlar. Ancak bu bayram yasaklanır. 

 O dönemde Hıristiyanlara birtakım eziyetler uygulanır ve evlenmelerine dahi izin verilmez. Aziz Valentine ise tüm yasaklara rağmen Hıristiyan halkına yardım eder ve evlenmesi yasak olan Romalı askerlerin gizlice evlenmelerine yardım eder. Bu yardımları nedeniyle de idam edilir. Ancak Aziz Valentinus’un anıldığı 14 Şubat gününün Sevgililer Günü’ne dönüşmesi Geoffrey Chaucer adındaki ünlü İngiliz ozanın bir şiiri ile gerçekleşir. İngiliz ozan bu eserinde Aziz Valentinus ile romantizm ve sevgiyi bir araya getiren dizeler yazar. Bunun ardından Valentinus adına kutlanan Sevgililer Günü kutlamaları tüm dünyaya yayılır.

3. 28 Şubat Dijital Öğrenme Günü

 Bugün dijital dünyaya ait kitaplarınızın, bilgisayar, telefon, tablet tarzı iletişim araçlarının, bunların kullanımının pazarlamasını yapabilirsiniz. Dijitalin önemine dikkat çekebilir, markanızın yarattığı farklardan bahsedebilirsiniz. Bu sayede dönüşüm ve satış oranlarınız artacaktır.

4. Şubat Ayı Tüm Önemli Günleri

9 Şubat

Dünya Sigarayı Bırakma Günü

9 Şubat

Güvenli İnternet Günü

9 Şubat

Çikolata Günü

9 Şubat

Pizza Günü

11 Şubat

Yaşlı Kadınlar Günü

11 Şubat

Gitarını Dışarı Çıkart Günü

13 Şubat

Dünya Radyo Günü

14 Şubat

Sevgililer Günü

21 Şubat

Uluslararası Anadil Günü

28 Şubat

Sivil Savunma Günü

28 Şubat

Dijital Öğrenme Günü

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir