Genel

Facebook Şifremi Unuttum, Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Facebook Şifremi Unuttum, Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim - Sosyal Medya

 Sosyal medya deyince aklımıza gelen ilk sitelerden birisi olan Facebook’u hemen herkes kullanmaktadır. E-posta ve şifre girerek erişilen Facebook hesapları kişiye özeldir. Bundan dolayı da özellikle Facebook şifresinin üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerekmektedir. Facebook hesabı olan kişiler bazen şifrelerini unutur. Facebook şifremi unuttum ne yapabilirim diye soran birçok kişi bulunmaktadır. Bu şifrelerin unutulması durumunda yapılacak bazı işlemler bulunmaktadır.

 Facebook, ilk sürümünden itibaren başlangıçta kullanıcılardan kayıt oluşturmasını ister. Kayıt sırasında ad, soyad, cep telefonu numarası veya e-posta adresi, şifre, doğum tarihi ve cinsiyet gibi bilgilerin eklenmesi beklenir. Eklenen bilgiler ışığında uygulamaya giriş yapılırken cep telefonu numarası veya e-posta adresi ve şifre kullanılır. Bu nedenle kullanıcıların giriş yapabilmesi için bu bilgileri unutmaması gerekir. Bilgilerin unutulması halinde ise; Facebook hesap kurtarma adımları takip edilebilir. Güvenliği üst düzeyde tutmayı amaçlayan Facebook, kurtarma işlemlerinde genellikle ikili doğrulama kodlarından faydalanır. Bu nedenle doğrulama kodlarını alabileceğiniz e-posta veya cep telefonu numaranızın hesapta kayıtlı olması beklenir.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Güvenliği üst düzeyde tutmayı amaçlayan Facebook, kurtarma işlemlerinde genellikle ikili doğrulama kodlarından faydalanır. Bu nedenle doğrulama kodlarını alabileceğiniz e-posta veya cep telefonu numaranızın hesapta kayıtlı olması beklenir.

1. Facebook’a Giriş Yapamıyorum, Nedeni Nedir?

Facebook Şifremi Unuttum, Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim - Sosyal Medya
Facebook Şifremi Unuttum

 Facebook uygulamasına giriş yapmak için kullanıcı adı, e-posta veya cep telefonu bilgileri ve şifre giriş ekranındaki ilgili bölümlere yazılır. Tüm bilgiler yazıldıktan sonra “giriş yap” butonuna tıklayarak Facebook uygulamasına erişim sağlanabilir. İstenilen bilgilerden en az bir tanesinin yanlış olması durumunda ise; kullanıcı uygulamaya giremez.

 Sistem üzerinde şifreniz kayıtlı ise “oturum aç” yazısına tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz. “Facebook şifremi unuttum” diyenler ise; şifre yenileme adımlarını deneyebilir.

2. Facebook Şifremi Unuttum, Nasıl Bulabilirim?

 Facebook için oluşturduğunuz şifrenizi unutmuş ya da kaybetmiş olabilirsiniz. Giriş yapmaya çalışırken karşınıza çıkan “Şifreni mi unuttun” seçeneğine basmalısınız. Şifre yenileme işlemi için gönderilen kodu girerek şifrenizi yenilemeniz mümkün. Ancak bu işlemi yapabilmek için Facebook hesabınızla bağlantı kurduğunuz e-posta adresinize girebiliyor olmanız gerekir. Aşağıdaki adımları takip ederek şifre yenileme işlemini yapabilirsiniz.

  • Şifrenizi hatırlamıyorsanız “Şifreni mi unuttun?” seçeneğine tıklayın.

3. Facebook Hesabını Bul

 Facebook sayfasına girdikten sonra şifre girme bölümünün altında küçük harflerle “Hesabını mı unuttun?” yazısı vardır. Buraya tıklamanız gerekmektedir. Bu bölüme geçiş yaptığınızda sistem tarafından sizden cep telefonu numaranız ya da e-posta adresiniz istenecektir.

4. Facebook E-posta İle Kod Alma

 E-postanızı buraya yazdığınız zaman profil resminizle birlikte Facebook hesap isminiz gözükecektir. Eğer doğru ise “Devam” butonuna tıklayın. Devam butonunun ardından e-posta adresinize bir kod gönderilmektedir. Bu kod sayesinde şifrenizi tekrardan oluşturmanıza imkan tanınmaktadır.

 E-posta adresinize erişiminiz yok ise öncelikle bu sorunu çözmeniz gerekmektedir. Çünkü söz konusu kod buraya gönderilmektedir. Facebook daha önceki dönemlerde kişileri maillerine tekrardan nasıl erişeceği konusunda da yardımda bulunuyordu fakat son dönemde böyle bir destek vermemektedir.

5. Facebook Doğrulama Kodu

 Yukarıda işlemi tamamladıktan sonra e-postanıza 8 haneli güvenlik kodu gelecektir. Güvenlik kodunu girerek diğer adıma geçebiliriz.

6. Faceboook Yeni Şifre Belirleme

 Yukarıda adımda güvenlik kodunuzu girdikten sonra e-postanızda yeni bir şifre belirleyerek hesabınızı geri alabilirsiniz.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir