Pazaryeri Süreçleri

GittiGidiyor Başvuru Süreçleri

GittiGidiyor Başvuru Süreçleri - Dijital Pazarlama

  GittiGidiyor pazaryeri sürecinin detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Pazaryerleri kayıt süreçleri sanıldığı kadar basit olmayabiliyor. Pazaryerleri birbirine benzese de her pazaryerinin kendine has süreçleri olabiliyor. Kimisi ıslak imzalı sözleşmelerin tarafına posta ile gönderilmesini isterken, kimisi e-posta yoluyla taratılarak gönderilen belgeleri kabul edebiliyor. GittiGidiyor’un da kendine has süreçleri var. GittiGidiyor’da mağaza açmak ÜCRETSİZDİR.

İçindekiler ;

Dikkat !

Önemli not alanı

1. GittiGidiyor Pazaryeri Kayıt Formu Nasıl Doldurulur?

Mersin Dijital Marka Danışmanlığı Profesyonel Marka Danışmanlığı - Engin Digital
Mersin Marka Danışmanlığı

  GittiGidiyor pazaryeri kayıt formunu doldururken öncelikle arama motorundan “GittiGidiyor Mağaza Açma” araması yapın. Gelen linkten üye olmanız istenecek. Üyeliğiniz yoksa üye olmak için bir kaç basit adımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kayıtlı Facebook ya da Google e-mail adresinizle hızlı kayıt olabilir ya da “ücretsiz üye ol” butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

 Üye olduktan “mağaza aç” sekmesine tıklayarak bir kayıt formunu doldurmanız gerekecek. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir kaç nokta var.

 • E-posta ve telefon bilgilerini yanlışsız girmeniz gerekiyor.
 • Mağaza adı sonradan DEĞİŞTİRİLEMEYECEĞİ için mağaza adınızı kesinlikle dikkatle seçmelisiniz. 

2. Mağaza Açmak İçin Gerekli Belgeler

 Mağaza açmak için sizden gerekli bir kaç belge istenecek. Bu belgeleri kurumsal veya bireysel üye olmanıza göre belirlemekteler. O nedenle hangi tip üyelik yapmak istediğiniz belirtmelisiniz.

 Üyelik Tipi: Kurumsal Üye

 İşletme Tipi: Tacir (Ticaret şirketleri (örn. Anonim Şirket, Limited Şirket) ile bir ticari işletmeyi kendi adına işleten gerçek kişilere (örn. Şahıs Şirketi) tacir denir.)

 Gerekli Belgeler:

 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi İlanı
 • İmza Sirküleri
 • DİKKAT: Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresinizin ve Mersis numaranızın fatura bilgilerinizde kayıtlı olması gerekiyor. 

 Üyelik Tipi: Kurumsal Üye

 İşletme Tipi: Esnaf (Yaptığı iş sermayeden çok fiziki çalışmaya dayanan, tacir kapsamına girmeyen, alım-satım tutarları Türk Ticaret Kanunu gereği Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenen sınırı aşmayan kişilerdir.)

Gerekli Belgeler:

 • İmza Beyannamesi ya da Sirküleri
 • Nüfus Cüzdan Ön Yüzü
 • Vergi Levhası
 • DİKKAT: Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresinizin ve vergi kimlik numaranızın fatura bilgilerinizde kayıtlı olması gerekiyor.

 Üyelik Tipi: Bireysel Üye

 Gerekli Belgeler:

 • Bireysel üyeliklerde mağaza açmadan satış yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanınızın ön yüzünü GittiGidiyor’a göndermeniz yeterlidir.
 • DİKKAT:  Adresinizin ve onaylı telefon numaranızın bulunması gerekiyor.

3. Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Adres bilgisi verirken iade ve değişimlerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için güncel adres bilgilerinizi girmelisiniz. Adres bilginiz yoksa GittiGidiyor sizi özel kargo anlaşmalarından yararlandırmayacaktır.
 • Cep telefonu numaranızı onaylatmayı ihmal etmeyin. Cep telefonu numaranızı onaylatırsanız GittiGidiyor “Cep Telefonu Onay Rozeti” verecektir ve bu sayede müşterilerinizde güvenilir bir marka olduğunuzu gösterebileceksinizdir.
 • Satışlardan elde ettiğiniz gelirin hesabınıza yansıtılması için bir Vadesiz TL hesap bilgileriniz olmalıdır. GittiGidiyor, kredi kartı ve benzeri hesapları para transferi için kullanılmamaktadır. 
 • GittiGidiyor’un size fatura düzenlemesi için bireysel veya kurumsal fatura bilgilerinizi sisteme eksiksiz ve hatasız tanımlamanız gerekmektedir.
 • Mağaza üyeliğinizi yaparken mağaza sözleşmesini de otomatik olarak kabul ettiğiniz kabul edilir. Bu nedenle sözleşmeyi okumayı ihmal etmemelisiniz. Sözleşme mağaza üyeliğinizi tamamlamadan önce mavi bir tıklanabilir link (giden bağlantı linki) ile tıklanır konumda karşınıza çıkacaktır. 
 • GittiGidiyor API hizmeti sayesinde, mağazanız için gerekli birçok işlemi otomatik olarak toplu halde yapabilirsiniz.
   Fark edildiği gibi pazaryeri süreçleri düşündüğünüzden karmaşık olabiliyor. Bu nedenle işinizi profesyonelce yürütecek bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. 

4. GittiGidiyor Çağrı Merkezi

Telefon Numarası

E-Posta

+90 850 252 32 29

bilgi@bilgilendirme.gittigidiyor.com

Çalışma Saatleri

GittiGidiyor çağrı merkezi 7/24 aranabilir.

Adres

My Office İş Mrkz., Çiğdem Sk., No: 1/14, 34746 Barbaros Mah., Ataşehir, İstanbul

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir