Google Ads

Google Ads Maksimum Performans Reklamları

 Google Ads maksimum performans reklamları Google Ads’in sunduğu yeni bir reklam biçimidir. “Maksimum Performans reklamverenlerin YouTube, Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı, Keşfet, Gmail ve Haritalar genelindeki tek bir kampanyadan tüm Google Ads envanterine erişebilmelerini sağlayan yeni bir yöntemdir.”

İçindekiler ;

Dikkat !

Önemli not alanı

1. Maksimum Performans Reklamları Nedir?

Google Ads Maksimum Perfonmans Reklamları
Google Ads Maksimum Performans Reklamları

 Dönüşüm hedefi olan, Google Ads reklam verenlerinin Google’ın tüm envanterinde reklam gösterebilmelerini sağlayan, Google’ un yapay zeka ve makine öğreniminden yaralanan, dönüşüm potansiyeli yüksek potansiyel müşterileri bulmanızı sağlayan, temelinde anahtar kelime olan reklam türüdür. Google Ads hesabınızı dönüşüm sayınızı artırmaya çalışarak tamamlayan bir Google Ads kampanyası türüdür.

2. Dönüşümleri Doğru Kurmak

 Maksimum performans reklamlarından tam verim alabilmek için dönüşümleri kurmayı bilmelisiniz. Kurmayı bilmek yeterli olmayabilir doğru kurmanız da önemlidir. Performansını optimize etmek istediğiniz tüm hedeflerinizi ekleyerek bu reklamlardan maksimum verimi alabilirsiniz. Hedefiniz potansiyel müşteri kazanmaksa nihai satışa olabildiğince yakın olan belli bir niteliğe sahip veya bir dönüşüm gerçekleştirmiş potansiyel müşteriler için optimizasyon yapabilirsiniz.

 Teklif stratejiniz dönüşüm değerini ya da dönüşümleri artırma olarak belirleyebilirsiniz.

3. Nasıl Çalışıyor?

 Google Das’in yapay zekası bu rekalm biçimi için kullanılıyor. Geçmişte yayına aldığınız bir kampanyanın ya da kampanyaların verilerinden yararlanarak oluşturuluyor. Dolayısıyla Maksimum Performans kullanmadan önce minimum 2 aylık bir reklam çalışması yapmalısınız.

 Çok veriniz olması sizin için avantaj. Sistem geçmişteki veriler ışığında çalıştığı için, ne kadar veriniz varsa o kadar etkili sonuçlar alabilirsiniz. Sistem Akıllı Teklif de dahil olmak üzere Google’ın en iyi otomasyon özelliklerini kullanıyor. Otomasyon özelliklerine YouTube, Görüntülü Reklam Ağı (Display), Arama, Keşfet ve daha fazlasını dahil edebilirsiniz.

 Bu kampanya türünde sistem reklamlarınızı uygun olan tüm kampanya türlerinde yayına alıyor. En çok hangi alandan sonuç alıyorsanız sistem o alanlara daha fazla yatırım yaparak, minimum reklam harcamasıyla maksimum performansa erişmenizi sağlıyor.

 Google Maksimum Performans Kampanyası, müşterilerinize gerçek zamanlı olarak yanıt vermenize yardımcı olmak için hedeflerinizden ve girdiğiniz verilerden yardım alıyor. Dolayısıyla hangi kanalda olursa olsun, yeni müşteri dönüşüm fırsatlarının olduğu yere yatırım yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

4. Nerelerde Görülür?

 Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, YouTube, Keşfet, Gmail ve Haritalar’da gösterilmek üzere kuruluyor. Yani reklamlarınız buralarda gösterilebilir.

 Dönüşüm hedeflerinize uygun olarak, Google’ın tüm reklam envanterinde reklamlarınız gösterilir. Bir ürün veri dosyasını (Merchant Center ürün dosyası vb.) Max Performans kampanyasında kullanırsanız Akıllı Alışveriş kampanyalarının gösterildiği alanlarda da reklamlarınız gösterilir.

5. Maksimum Performans Reklamları Nasıl Oluşturulur?

 Reklam oluştururken kampanya türünü seçerken maksimum performans kampanya türünü seçmeli ve diğer adımları izlemelisiniz. Müşterileri göndermek istediğiniz görünen URL veya açılış sayfası, fotoğraflar, logolar, videolar, metin başlıkları ve açıklamalar ile harekete geçirici mesajlara(Call-to-action) ihtiyacınız olacak

 • Google Ads dönüşüm takibi
 • 3 adet reklam başlık metni (30 karakter)
 • 1 adet uzun başlık (90 karakter)
 • 1 adet kısa açıklama (60 karakter)
 • 1 adet açıklama (90 karakter)
 • 1200×628 görsel
 • 1200×1200 görsel
 • 960×1200 görsel
 • 314×314 görsel (Mağaza ziyaretleri hedefi olan kampanyalar için)
 • 1200×1200 logo
 • 1200×300
 • Minimum 10 saniye uzunluğunda video

 Zorunlu olarak Google’a sunmanız gerekenler arasındadır. Herhangi bir resim için maksimum dosya boyutu 5120 KB’tır.

 • Google My Business hesabı (Yerel mağaza ziyaretleri hedefli kampanyalarınız için)
 • Google Merchant Center hesabı ve ürün veri dosyası (E-ticaret yapıyorsanız mutlaka eklemelisiniz)
 • Lokasyon hedefleme
 • Kitle sinyali

 Seçmeli olarak yapabileceğiniz şeylerdir.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir