Pazaryeri Süreçleri

Hepsiburada Başvuru Süreçleri

Hepsiburada Başvuru Süreçleri - Dijital Pazarlama

 Hepsiburada pazaryeri sürecinin detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Pazaryerleri kayıt süreçleri sanıldığı kadar basit olmayabiliyor. Pazaryerleri birbirine benzese de her pazaryerinin kendine has süreçleri olabiliyor. Kimisi ıslak imzalı sözleşmelerin tarafına posta ile gönderilmesini isterken, kimisi e-posta yoluyla taratılarak gönderilen belgeleri kabul edebiliyor. Hepsiburada’nın da kendine has süreçleri var. Hepsiburada’da mağaza açmak ÜCRETSİZDİR.

İçindekiler ;

Dikkat !

Önemli not alanı

1. Hepsiburada'da Nasıl Mağaza Açılır?

Hepsiburada Başvuru Süreçleri - Dijital Pazarlama
Hepsiburada Başvuru Süreçleri
 1. İlk olarak Hepsiburada’nın internet sitesinin en altında “Kurumsal” başlığında bulabileceğiniz “Hepsiburada’da Satıcı Ol” seçeneğine tıklamalısınız. Devamında açılan ve konuya dair birçok bilgiye ulaşabileceğiniz sayfanın üst kısmında yer alan “Satıcı Ol” butonu ile bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Sayfaya doğrudan ulaşmak için bu linke de tıklayabilirsiniz.
 2. Hepsiburada, işletmelere üç farklı formatta mağaza açma imkânı verir. Bunlar; Standart, Kadın Girişimci ve HepsiTürkiye’dendir. Standart seçeneği, işlerini e-ticaret alanından geliştirmek isteyen işletmeler için düzenlenmiştir. %51 ve üstü hisse sahibi kadın olan şirketler Kadın Girişimci seçeneği ile Hepsiburada’nın bu tür işletmeler için sağladığı avantajlardan yararlanabilir. Bu avantajlar arasında, düşük komisyon oranları, indirimli reklam ve kargo gibi fırsatlar yer alır. HepsiTürkiyeden ise yöresel ürünleri satan şirketlere yönelik, bu tür işletmelere destek olmak amacıyla geliştirilmiş özel bir formattır. Bu aşamada size uygun olan seçeceği tercih ederek Hepsiburada mağaza açma işlemine devam edebilirsiniz.
 3. Sonraki aşamada mağaza adı ve giriş yapmak için gerekli olacak şifre belirlenir.

2. Kişisel ve İletişim Bilgilerinin Girilmesi

 Yukarıdaki adımların ardından şirket yetkilisinin kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerinin girileceği alana gelinir.

 1. Şirketin temel bilgileri ve sonrasında vergi yükümlülüklerine dair istenilen bilgiler girilir. Sonraki adımda ise şirketin iletişim ve fatura bilgileri belirtilen alanlara yazılmalıdır. Hepsiburada satış yapmak için fatura bilgilerinizi talep eder. Çünkü size satışlarınız üzerinden komisyon faturası kesecektir.
 2. Şirketinize ait banka bilgilerinin karşınıza gelecek forma girilmesi, Hepsiburada mağaza açma işleminin sonraki adımıdır. Hepsiburada, yaptığınız satışlardan elde ettiğiniz gelirleri kayıt sırasında belirttiğiniz bu hesaba transfer eder. Dolayısıyla girdiğiniz hesap bilgilerinin doğru olması son derece önemlidir.
 3. Banka bilgilerinin de girilmesiyle Hepsiburada mağaza başvuru süreci tamamlanmış olur.
 4. Sonrasında yapmanız gereken Hepsiburada mağaza açma süreci için sizden talep edilen evrakları satıcı portalı üzerinden sisteme yüklemektir. Portala, kayıt aşamasında belirlediğiniz mağaza adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Bu aşamada sisteme giriş yapılabilmesine rağmen Hepsiburada mağaza açma başvurusu için istenen evraklar yüklenmediğinden ürün yükleme ve satış yapma gibi işlemler gerçekleştirilemez. Sisteme yüklenmesi gereken evrakları buradan inceleyebilirsiniz.
 5. Evrak yükleme aşamasının ardından Hepsiburada, bu evrakları inceler. İncelemenin sonucuna göre başvurunuzu onaylar. Bazı durumlarda evraklar reddedilebilir. Bu durumda Hepsiburada telefon ya da e-posta yolu ise sizinle iletişime geçerek sürecin nasıl ilerleyeceğine dair bilgi verecektir.
 6. Son aşama olarak ürünlerinizi Hepsiburada mağazanıza girerek satışa başlayabilirsiniz. 

3. Gerekli Belgeler

 Hepsiburada’ya başvuru yapmanız için gerekli belgeler ve doldurulması zorunlu alanlar mevcuttur. Bunlar:

 • Ad Soyad
 • Cinsiyet
 • Şirket Pozisyonu
 • Cep Telefonu
 • E-posta Adresi
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi (Şahıs şirketi değilseniz ve işletmeniz Ticaret Bakanlığı’na bağlı değilse gerek yoktur.) 
 • Sözleşme Belgesi ( Hepsiburada ile iş yapmaya başlayacağınıza dair hazırlanan metin)
 • Ek Pazar Yeri Formu

   İnternet satışlarınızı Hepsiburada entegrasyonuna sahip olan kendinize ait e-ticaret sitesi üzerinden gerçekleştirebilmeniz de mümkündür.

   Fark edildiği gibi pazaryeri süreçleri düşündüğünüzden karmaşık olabiliyor. Bu nedenle işinizi profesyonelce yürütecek bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. 

4. Hepsiburada Çağrı Merkezi

Telefon Numarası

Çağrı Merkezi

0850 214 09 15

0850 252 40 00 

Çalışma Saatleri

Müşteri Hizmetleri servisi 7/24 gönderdiğiniz sorulara en hızlı şekilde yanıt verir.

Çağrı Merkezi her gün 08.00 – 01.00 saatleri arasında çalışır.

Adres

Genel Müdürlük:

Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Trump Towers Kule 2 Kat:2 No:12 34387 Şişli/İstanbul

Operasyon Merkezi:

İnönü Mah. Mimar Sinan Cad. No: 3 Gebze Güzeller OSB Gebze/Kocaeli

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir