Pazaryeri Süreçleri

N11 Başvuru Süreçleri

N11 Başvuru Süreçleri - Dijital Pazarlama

 N11 pazaryeri sürecinin detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Pazaryerleri kayıt süreçleri sanıldığı kadar basit olmayabiliyor. Pazaryerleri birbirine benzese de her pazaryerinin kendine has süreçleri olabiliyor. Kimisi ıslak imzalı sözleşmelerin tarafına posta ile gönderilmesini isterken, kimisi e-posta yoluyla taratılarak gönderilen belgeleri kabul edebiliyor. N11’in de kendine has süreçleri var. N11’de mağaza açmak ÜCRETSİZDİR.

İçindekiler ;

Dikkat !

Önemli not alanı

1. N11'de Nasıl Mağaza Açılır?

N11 Başvuru Süreçleri - Dijital Pazarlama
N11 Başvuru Süreci

 N11’de mağaza açmanız için takip etmeniz gereken bir kaç işlem vardır. 

 • Ücretsiz Mağaza Aç butonuna tıklayarak mağaza açma işleminize devam etmelisiniz.
 • Kullanıcı adı ve şifrenizden başlayarak üyelik bilgilerinizi doldurmalısınız. Bu bilgileri doldururken e-posta adresi kısmına, aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi yazmalısınız. Genellikle bu adres üzerinden iletişim sağlamaktadırlar.
 • Mağaza adı kısmına site içerisinde müşterilerinizin göreceği mağaza adınızı yazmalısınız.
 • Üyelik türü sekmesinde;
 • Şahıs şirketine sahipseniz Şahıs,
  Anonim, Limited, Komandit, Kollektif ve Adi Ortaklık türlerinden birine ait olan şirket sahibiyseniz “Şirket” seçeneğini seçmelisiniz. 
 • Üyelik bilgilerinizi tamamladıktan sonra satış yapacağınız “Ana Kategori” ve “Alt Kategori” seçimlerini yapın. Birden fazla kategoride satış yapacak olsanız bile bu kısımda sadece en çok satış yapacağınız ana kategorinizi seçmelisiniz.

 • Üyelik adımlarının bu kısmında tek kategori seçebilirsiniz. Mağazanızı oluşturduktan sonra diğer kategorilere de ürün ekleyebilirsiniz.

 • Şirket bilgilerinizi doldururken İmza Yetkilisi Bilgileri kısmında imza sirkülerinizde yer alan kişinin bilgileri yazılmalısınız.

 • İmza Yetkilisi ile İletişim Yetkilisi aynı kişiyse “İmza Yetkilisi ile İletişim Yetkilisi Aynı” kutucuğunu işaretlemelisiniz.
  Gerekli durumlarda, öncelikli olarak, iletişim bilgilerinde yer alan numaralardan size ulaşıyoruz. Bu yüzden size kolaylıkla ulaşabileceğimiz iletişim numaralarını eklemelisiniz.

 • Şirketinizin resmi banka hesabı bilgilerini eksiksiz doldurduktan sonra Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi’ni okuyun. Okuduktan sonra “İş birliği ve İlan Sözleşmesi Koşullarını okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyerek Üye Ol butonuna tıklamalısınız.

2. Aktivasyon Kodunun Gelmesi

 • Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra, belirttiğiniz e-posta adresinize aktivasyon e-postası gelecek. Gelen e-postadaki aktivasyon linkine tıklayarak Üyelik Bilgileri kısmında belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmalısınız.
 • Açılan sayfadan “Evrak Yönetimi” aşamasına geçerek mağaza açma işlemine devam edin.
 • Üyelik türünüze göre yükleyeceğiniz evraklar farklılık gösterir. Yüklemeniz gereken evrakların listesini Evrak Yönetimi sayfasında görebilirsiniz.
 • Evrakların arasında Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi ve Çalışma Mali Şart ve Prensipleri isimleriyle, n11.com’a ait 2 adet sözleşme bulunması gerekmektedir. 
 • Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi’ni yazdırmak için sözleşmenin üzerine tıklayıp açılan sayfada sağ üst bölümde bulunan Yazdır butonuna tıklayın. Sözleşmenin her sayfasında şirketinizin kaşesi ve imza yetkilisinin imzası olmalıdır.
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri Sözleşmesi’ni yazdırmak için sözleşmenin üzerine tıklayın ve açılan sayfadaki “Çıktı Al” butonuna tıklamalısınız. Sözleşmenin her sayfasında şirketinizin kaşesi ve imza yetkilisinin imzası olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Artık hazırlamış olduğunuz evrakları sisteme yükleme aşamasına geçebilirsiniz.

 • “Yükle” butonunun solunda bulunan aşağı ok işaretine tıklayarak “Vergi Levhası” seçeneğini işaretleyip “Yükle” butonuna basarsanız bir pencere açılacaktır. Açılan pencereden vergi levhanıza ait belgeyi seçerek yeniden “Yükle” butonuna basmalısınız.

 • Vergi muafiyetiniz varsa vergi levhası yerine “Vergi Muafiyet Belgesi” yüklemelisiniz.

 • DİKKAT: Siparişlerinizle birlikte fatura göndermek yerine vergi muafiyeti belgesinin bir kopyasını gönderebilirsiniz.

3. Gerekli Belgeler

 Sanal Mağaza Açılışı İçin   Gerekli Belge Listesi
Sermaye şirketi iseniz:
1. Vergi levhası fotokopisi
2. Şirket kuruluş ticaret sicil gazetesi fotokopisi
3. İmza sirküleri fotokopisi
4. İlgili ticaret sicilinden alınacak güncel faaliyet belgesinin aslı

Şahıs şirketi, tacir veya adi ortaklık iseniz:
1. Ortaklık sözleşmesi
2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
3. Faaliyet belgesi
4. İmza sirküleri
5. Vergi levhası

 Vergi levhanızın, yükleme yapılan tarih itibari ile aynı döneme ait veya en geç 1 yıllık zaman dilimini içerisinde alınmış olmasına dikkat etmelisiniz. Faaliyet belgenizin ise yükleme yapılan tarih itibari ile aynı döneme ait veya en geç 6 aylık zaman dilimini içerisinde alınmış olmasına dikkat etmelisiniz.
Sözleşmelerde yer alan imzanın, İmza Sirküleri Evrakı’nda yer alan imza ile uyuşması gerekmektedir.
Tüm evraklarınızı eksiksiz olarak yükledikten sonra sayfanın altında yer alan “Evrakları Onaya Gönder” butonu aktif olacaktır. Butona basıp evraklarınızın N11 tarafından onaylanması için gönderebilirsiniz.

   Fark edildiği gibi pazaryeri süreçleri düşündüğünüzden karmaşık olabiliyor. Bu nedenle işinizi profesyonelce yürütecek bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. 

4. N11 Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri 

KEP Adresi

0850 333 00 11

dogusplanet@hs01.kep.tr

Çalışma Saatleri

Çağrı Merkezi hafta içi her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında çalışır.

Adres

 Huzur Mah. Mimar Sinan Cad. No: 3 Gebze Güzeller OSB Gebze/Kocaeli

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir