Genel

 İnstagramdan Fotoğraf Sildirme (Şikayet)

İnstagramdan Fotoğraf Sildirme (Şikayet) - Sosyal Medya

Birçok kişi İnstagram fotoğraf silme ile resimleri sildiği zaman resimlerin sadece İnstagram üzerinden silindiğini düşünür. Ancak resimleri İnstagram üzerinden sildiğiniz zaman resimleriniz sadece uygulamadan değil aynı zamanda da diğer sosyal paylaşım sitelerinden de silinecektir. Bu sayede teker teker fotoğrafları aramak zorunda kalmayacaksınız.

Sizde İnstagramda yer alan ve sizi rahatsız eden resimleri İnstagram fotoğraf silme ile artık kolay bir şekilde silebilirsiniz. Bunun için resimleri hangi İnstagram hesabından yüklediyseniz o hesaba giriş yapmanız gerekiyor. Bu sayede tüm eklediğiniz resimleri teker teker seçebilir ve bunları kalıcı olarak silebilirsiniz. Resimleriniz aynı anda sosyal paylaşım sitelerinden de silindiği için teker teker sosyal paylaşım sitelerine bakmanıza gerek kalmayacaktır.

Daha detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Önemli not alanı

1. Instagram Hesabınızı Nasıl Korursunuz?

İnstagramdan Fotoğraf Sildirme (Şikayet) - Sosyal Medya
Instagram'dan Fotoğraf Sildirme

Hacking, yüksek profilli Instagram kullanıcıları ile sınırlı değildir. Dijital pazarlamacı Jonathan Simon, “Herhangi bir hesap hedef olabilir, çünkü bilgisayar korsanları başarılı olursa, saldırıya uğramış hesabı kredi kartı numaraları, adresler ve PIN’ler gibi önemli bilgileri diğer şüpheli olmayan kullanıcılardan almaya çalışmak için kullanabilirler” diyor. Ottawa Üniversitesi Telfer Yönetim Okulu’nda pazarlama ve iletişim.

1.1. İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Açın.

İki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcıların yeni bir cihaza her giriş yaptıklarında Google Authenticator gibi bir uygulamadan veya cep telefonunuza metin yoluyla gönderilen bir kod girmesini gerektirir ve bu, bilgisayar korsanları için sağlam bir caydırıcıdır. Instagram bu hizmeti sunuyor ve uygulamadaki güvenlik sayfasından ayarlayabilirsiniz.

2. İnstagram Fotoğraf Şikayeti ve Kaldırma Yöntemi

 Burada yapmanız gereken ilk şey fotoğrafınızı paylaşan veya şikayet etmek istediğiniz fotoğrafın sayfasının adresini bulmak. Sonrasında şikayet butonu ile fotoğrafı şikayet edebilirsiniz. Daha sonra ise instagram bu fotoğrafı incelemeye alarak ihlal dışı gördüğünde hemen kaldıracaktır. Ancak baktınız ki bu yöntem işe yaramadı bir yöntem daha var. Yasal yollar ile fotoğrafı şikayet edebilir hatta komple profili kapattırabilirsiniz. Üç aşamalı yasal yol kullanabilirsiniz. Bunlardan bahsedelim.

  • Cimer’ e yazı yazarak toplum kurallarına ve gizliliğe aykırı olduğunu belirleterek bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz,
  • Veya ihbar edebilirsiniz. 
  • Savcılığa giderek dilekçe yazarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnstagram şikayet hattını kullanabilirsiniz.

3. İnstagram’ da Gönderi ve Profil Şikayet Edince Bildirim Gider mi?

 Binlerce sosyal medya kullanıcısı bu konuyu merak etmektedir. Bu sorunun cevabı ise hayırdır. Yani siz kimi şikayet ederseniz edin, hangi içeriği ve resmi şikayet ederseniz edin ettiğiniz kişiye ‘şu kişi sizi şikayet etti’ gibi bir uyarıyla karşılaşmazsınız. Bildirim asla karşı tarafa kimin şikayet ettiğiyle ilgili bilgi vermez. Bunu sadece siz görebilirsiniz. Zaten şikayet sonrasında instagram bunun bilgisini veriyor. Ama şikayet ettiğiniz profili bir daha görmeniz mümkün olmayacaktır. Ne kişi sizi ne de siz karşı tarafı göremezsiniz.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir