Mersin

Mersin Google Reklam Şirketi

Mersin Google Reklam Hizmetleri Neleri Kapsar Kimler Tercih Etmeli - Engin Digital

 Google AdWords Reklamları zaten ürün veya hizmetiniz ile ilgilenen kişilere işletmenizin tanıtımını yapmanıza olanak sağlar, ilk olarak sunduğunuz hizmet veya ürünlerle alakalı anahtar kelimeler belirlemeniz gerekir, anahtar kelimelerinizi belirlerken Google’ın sunduğu bir hizmet olan anahtar kelime planlayıcıyı kullanabilirsiniz ve sektörünüz ile ilgili en çok aranan kelimelerin aranma hacimlerine ulaşabilir ve bu sayede kampanyanızı istatiksel olarak doğru planlamış olursunuz. 

 Mersin Google Reklam AdWords reklamlarınızda kullanacağınız kelimeler belirlendikten sonra kullanıcıların ilgisini çekecek spesifik reklam metinleri oluşturursunuz. Reklam metinlerinizde kampanya, promosyon ve fiyat belirtmeniz Google tarafından önerilen bir uygulamadır. Ayrıca kampanyanızı reklamını yaptığınız her bir ürün grubunu farklı ve o ürün grubuna özel olarak oluşturulmuş reklam gruplarına bölmeniz ve kampanyalarınızın tümüne negatif anahtar kelimeler eklemeniz gerekir. Bu sayede gereksiz maliyet oluşturabilecek reklam tıklamalarının önüne geçmiş olursunuz tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Google ‘da reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Sonuç olarak kişiler sunduğunuz hizmet veya ürünle alakalı Google’da arama yaptığında karşısına işletmenizin reklamı çıkar ve reklamınız sadece tıklandığında ödeme yaparsınız.

İçindekiler ;

Dikkat !

Dijital Reklamcılık Hizmeti, reklam metinlerinizde kampanya, promosyon ve fiyat belirtmeniz Google tarafından önerilen bir uygulamadır.

1. Mersin Google Reklam Size Ne Kazandırır?

Mersin Google Reklam Hizmetleri Neleri Kapsar Kimler Tercih Etmeli - Engin Digital
Mersin Google Reklam Hizmetleri
  • Kısa zamanda Google aramalarında üst sırada olmayı.
  • Markanızı hızlı ve kolay tanıtabilme avantajını.
  • Yeni potansiyel müşterilerinizin sizi bulabilmesini.
  • Arama motorlarına uygun olarak düzenlenen web siteniz sayesinde iş potansiyeliniz artış gösterecektir.
  • 7 gün 24 saat reklamınızı yapacak ve sınırsız bir reklam aracı olduğundan görünürlük açısından her hangi bir zamanlamaya bağlı kalmanıza yol açmaz.
  • Kaliteli ve kullanışlı verilen bir reklam sonrası bu ve bunun gibi birçok avantaj sizleri bekliyor olacak.

2. Mersin Google Reklam Teklifinizi ve Bütçenizi Belirleme

 Reklamlarınızı Google’da yayınlamak için doğru bütçeyi ve teklif seçeneklerini belirlemeniz gerekir. Bütçeniz her kampanya için bir ücretlendirme sınırı koyar. Bu nedenle bütçeniz, günlük olarak harcamak istediğiniz ortalama tutar olmalıdır. Gerçek maliyetleriniz, tekliflerinizi yönetme şeklinize bağlı olarak daha düşük olabilir.

 Maksimum tıklama başına maliyet teklifiniz (maks. TBM teklifi), reklamınızın aldığı bir tıklama için ödemeye hazır olduğunuz en yüksek tutardır. Tekliflerinizi yöneterek, reklamlarınızın aldığı trafik miktarının yanı sıra sağladıkları Yatırım getirisini (YG) de değiştirebilirsiniz. Daha yüksek teklifler kullandığınızda, daha fazla para harcama olasılığınız artsa da, kampanyanızın trafik alma olasılığı daha yüksektir. Daha düşük teklifler kullandığınızdaysa kampanyanızın tıklama ve dönüşüm alma olasılığı daha düşük olur.

 Bu makalede, kampanya bütçenizin işleyişi, farklı teklif seçenekleri, yeni bir kampanyada teklif ve bütçe belirlemek için uygulamanız gereken adımlar açıklanmaktadır.

3. Google Reklam Hizmetlerini Kimler Tercih Etmeli?

 Aslına bakılırsa Ads reklamları potansiyel bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefleyen bütün iş sahipleri açısından tercih edilebilir bir fırsat halindedir. Google reklam vermenin faydaları esnekliği ile aynı orandadır. Sonsuz bir kitlesi ve getirisi olduğundan sizlere çok farklı seçenekler sunar. Ve bu sayede kampanya ve reklamlarınızı, ulaşmak istediğiniz hedef kitleye sunabilirsiniz.

3.1. Google Reklam Hizmetlerinin Önemi

 Google AdWords reklamları ile işletmenizin pazarlama hedefleri doğrultusunda Google Görüntülü Reklam Ağı sayesinde metin, resim ve video reklamlar da oluşturabilirsiniz ve en önemli avantajlarından birisi de Google AdWords’ün gelişmiş raporlama sistemi sayesinde reklamlarınızın performansını izleyip, ölçümleyerek dijital pazarlama stratejinizi oluşturabilirsiniz.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir