Mersin

Mersin Reklam Ajansı

Mersin Reklam Ajansı

 Mersin reklam ajansı, bir şirketin veya markanın görünürlüğünü (ve dolayısıyla gelirini) artırmaya çalışan en önemli iş ortaklarından biridir. Reklam ajansları, satış öncesi araştırmalardan gerektiğinde sonuçların raporlanmasına kadar tüm süreci kontrol ederek markanın büyümesine katkıda bulunur. Ek olarak bir reklam ajansı, şirket ile şirketin çekmeyi umduğu potansiyel müşteriler arasında aracı görevi gören bir kuruluştur. Bir diğer iş alanı ise, müşteri adına reklam oluşturmadan kontrole kadar her aşamadan sorumluluğudur. Devamında, bu reklam kampanyalarından elde edilen ödüllerin bir raporunu hazırlamaktır. 

 Çalışacağınız Ajansı seçerken mutlaka Google yorumlarınıda inceleyebilir ve eğer sizlerde bu alanda fikirlerinizi, yorumlarınızı ekleyebilirisiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Mersin Reklam Ajansı , satış öncesi araştırmalardan gerektiğinde sonuçların raporlanmasına kadar tüm süreci kontrol ederek markanın büyümesine katkıda bulunur.

1. Reklam Ajansları Sektörlere Özel Reklam Modelini Belirler

Mersin Reklam Ajansı
Mersin Reklam Ajansı

 Dijital Ajans / SEM Ajansı: SEM bildiğiniz üzere ‘’Search Engine Marketing’’ yani arama motoru pazarlamasıdır. Bu türdeki ajanslar özellikle arama motoru pazarlaması çalışmalarında uzmanlaşmışlardır. Dijital dünyada pazarlama konusunda stratejiler üretir ve bunları başarılı şekilde yürütmeyi hedeflerler.

 SEO Ajansı: SEO ajansları, markaların arama motorlarındaki görünürlüğünü arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile yükselterek web sitesi trafiğini arttırmayı hedefler. Kısaca Google’da üst sıralara çıkmak için SEO ajansıyla çalışırsınız.

 Sosyal Medya Ajansı: Sosyal medya ajansları, sosyal medya kanallarında markalaşma çalışmalarını yürütür. Hedef kitlenizi etkileyecek ve doğru iletişimde olmanızı sağlayacak çalışmalarda uzmanlaşmışlardır. Özellikle sosyal medyada kitleniz ile yüksek etkileşim almanızı, marka bilinirliğinizi arttırmayı hedeflerler.

 Performans Pazarlama Ajansı: Reklam süreçlerini performans odaklı çalışmalar ile yürüten ajanslardır. Bu tarz ajanslar, yatırımların geri dönüşüm oranları yani ROI oranına göre başarılarını ölçümlerler.

 İçerik Ajansı: Günümüzün en popüler pazarlama stratejileri arasında yer alan içerik pazarlaması yönetimini sürdüren ajanslardır. İçerik ajansları, markanın hedef kitlesine ulaşmasını ve kitleyi etkilemeyi amaçlayan içerikler oluştururlar. Ürettikleri ilgi çekici, yaratıcı ve eğitici içerikler ile markanın bilinirliği ve değerini yükseltmeyi, hedef kitlesinin ilgisini üzerine çekmeyi başarırlar.

 PR Ajansı: PR yani halkla ilişkiler ajansı, markaların müşterilerinin gözünde doğru, güçlü ve dürüst bir izlenim bırakmayı aynı zamanda kitleyi harekete geçirici çalışmalar yaparlar. Markalaşma ajansları gibi marka bilinirliğini ve marka konumlandırması konusunda sonuç veren işler çıkartırlar.

 Medya Satın Alma ve Planlama Ajansı: Bu tür ajanslar yazılı, dijital ve görsel tüm medya kanallarında yani TV, radyo, gazete, dergi, dış mekan reklamcılığı, reklam panoları gibi her türlü medyanın strateji, araştırma, planlama satın alma ve yönetme süreçlerinin tamamını yürütürler.

 Sektör Ajansları: Belirli bir sektörde veya üründe pazarlama konusunda uzmanlaşmış ajanslardır. Belli bir sektör ve ürün konusunda yukarıda bahsettiğimiz marka ve reklam yönetimlerinin tamamını yerine getirebilirler.

 Web Tasarım / Yazılım Ajansları: Bu türdeki ajansları öncelikle yazılım veya web tasarım firmaları ile karıştırmamanız gerekir. Bu tarz ajanslar markanın veya kuruluşun, kurumsal kimliğine özel, kullanıcı deneyimini en iyi seviyede tutacak ve SEO uyumlu site tasarımı ve yazılımı yaparlar.

2. Mersin Reklam Ajansı 'nın Her Projede Görevleri Yenilenir

 Görevlerden biri olan müşteri ilişkileri, başlı başına bir görev olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle, reklam ajanslarında müşteri ilişkileri oldukça önemli bir birim olarak adlandırılmaktadır. Tüm işlemlerin takibini sağlamasının yanı sıra aynı zamanda da çalışmalar sonrasında meydana gelen projelerin de müşteriye sunulması konusunda devreye girmektedir. Aynı zamanda da çalışma esnasında da müşteriyle gerçekleştirilmekte olan tüm iletişim olgularını saklayarak kayıt altına da almaktadır. Müşteri ilişkileri birimlerinde çalışan kişilerin müşterilerin daha fazla sayılarda olmalarını sağlamak ve şirket imajını da geliştirmek noktasında da etkinlik göstermektedir. Bununla beraber de ajansı tam olarak temsil ettiği de gözlemlenebilmektedir. Müşteri ilişkileri birimi içerisinde;

  • Yönetim Denetçisi ( Management
  • Supervisor)Müşteri Birimi Denetçisi ( Account Supervisor)
  • Müşteri Birimi Yöneticisi ( Account Executive)
  • Müşteri Birimi Yöneticisi Asistanı ( Assistant Account)
  •  

3. Çalışma Süreci İçin Online Teklif Formunu Doldurmanız Yeterli

 Ajans kayıtları çoğunlukla online olarak internet sitelerindeki başvuru formları ile yapılır. Bu başvuru formlarını eksiksiz doldurarak fotoğrafınız ile birlikte ajansa gönderebilirsiniz. Uygun bulunmanız halinde ajans sizinle iletişime geçecektir. Asıl başvuru kaydı için kayıt ücreti talep edilebilir.

3.1. Çalışacağınız Reklam Ajansı Çok Önemli

 Birlikte yol alacağınız reklam ajansının yaratıcı çalışmaları ile firmaların amaçlarına çok daha hızlı ulaşmaları amaç edinmektedir. Hedef kitleye yönelik hazırlanan stratejiler, internette reklamınızı en iyi şekilde yapabilmenizi sağlar.

 Günümüzde artık dijital dünyada yer almak markalar için neredeyse bir zorunluluk halini almıştır. Bu nedenle firmalar için kendilerini tanıtmak için reklam ajansları büyük öneme sahiptir.

4. Reklam Ajansı İş İlanlarını İnceleyerek Kariyer Sürecinizi Başlatabilirsiniz.

 Ajans kayıtları çoğunlukla online olarak internet sitelerindeki başvuru formları ile yapılır. Bu başvuru formlarını eksiksiz doldurarak fotoğrafınız ile birlikte ajansa gönderebilirsiniz. Uygun bulunmanız halinde ajans sizinle iletişime geçecektir. Asıl başvuru kaydı için kayıt ücreti talep edilebilir.

4.1. Aranan Kriterler ve Tanımlar

  • Sosyal medya için tasarım, banner, post tasarımıve planlaması yapabilecek
  • Tasarım trendlerini takip eden, sürekli araştıran,
  • Zamanı etkin kullanabilen, motivasyonu yüksek, insiyatif kullanabilen,
  • Portföy Sunumu Yapabilen,
  • İletişim becerileri yüksek, farklı bakış açılarına sahip takım arkadaşı ararlar. Bu özelliklerin sizde olduğunu düşünüyorsanız başvuru yapabilrisiniz.

5. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Fiyatlandırmalar ön giderler hesaplandıktan sonra , projede görev alacak personel masrafına göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenler harcanacak zamana göre ve kullanılacak reklam modelinin gerekliliklerine göre değişebilir.

Büyük veya Küçük İşletme ayırt etmeksiziğn bütün firmalar çalışabilir. Reklam bir işletmenin en büyük getirisir. Doğru yapıldığı takdirde tabi ki, Çünkü sonuç alınamayan her reklam modeli ciddi bir motivasyon kaybına neden olur. Aynı zamanda kaybedilen bir maddiyat demektir.

Reklam projelerinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Belirlenen reklam modelleri için ayrı ayrı planlama yapılır ve her biri için ayrı bir zamana ihtiyaç vardır.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir