Mersin

Mersin Mobil Uygulama Geliştiren Yazılım Şirketi

Mersin Mobil Uygulama Geliştiricisi Uygulama Geliştirme Uzmanı - Engin Digital

 Mersin mobil uygulama geliştiren yazılım şirketi olarak, mobil cihazlar için yazılımlar hazırlarlar. Son dönemde hemen hemen herkesin cebinde yer alan mobil cihazlar için uygulama geliştirmek oldukça popüler bir iş haline gelmiştir.

 Mobil geliştiriciler, Objective C, C ++, C # veya Java programlama dillerini kullanarak bir mobil geliştirme ortamında programlar yazarlar. Bir mobil uygulama geliştiricisi, Google’ın Android veya Apple’ın iOS gibi geliştirdikleri işletim sistemini seçerek, o platform için programlama dilleri ve yazılım geliştirme alanını öğrenir. Çünkü Mobil Uygulamalar masaüstü veya laptoplar yerine akıllı telefonlar ve tabletler gibi küçük cihazlarda da kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen yazılımlardır.

 Mobil uygulamalar bazen bulut tabanlı mı yoksa belirli bir platform için özel olarak oluşturulmuş yerel uygulamalar mı olduklarına göre alanlarında sınıflara ayrılır. Üçüncü bir alan olan hibrit uygulamalar, hem yerel hem de Web uygulamalarının öğelerini içinde barındırır. Teknolojiler geliştikçe , mersin mobil uygulama geliştirme çabalarının tarayıcı tabanlı, cihazdan bağımsız Web uygulamalarının oluşturulmasına odaklanması beklenmektedir.

İçindekiler ;

Dikkat !

   Bir mobil uygulama geliştiricisi, Google’ın Android veya Apple’ın iOS gibi geliştirdikleri işletim sistemini seçip, o platform için programlama dilleri ve yazılım geliştirme ortamını öğrenir. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bilgi bankamızdan da içerik araştırması yapabilirsiniz.

1. Uygulama Geliştirme Uzmanının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Mersin Mobil Uygulama Geliştiricisi Uygulama Geliştirme Uzmanı - Engin Digital
Mersin Uygulama Geliştiricisi

 Hizmet verdiği iş alanına göre görev tanımı farklılık gösterebilen mersin mobil uygulama geliştirme uzmanının genel sorumlulukları şunlardır;

 • İş hedefleri doğrultusunda yazılım ürünleri veya sistemlerini tasarlamak,
 • Sistem veya program tasarımı için en verimli ve uygun maliyetli çözümü önererek sistem özellikleriyle prosedürlerini geliştirmek,
 • Veri doğrulama yöntemlerini belirlemek,
 • Yeni uygulamaların teknik özelliklerini belirlemek için geliştirme ekibi ve diğer BT personeliyle iş birliği yapmak,
 • Yazılım gereksinimlerini uygulanabilir programlama koduna dönüştürmek,
 • Uygulamaların amaçlanan şekilde çalıştığını kontrol etmek için örnek veri kümelerini test etmek,
 • Uygulamaların etkinliğini izlemek, değerlendirmek ve gerekli düzeltmeleri belirlemek,
 • Problem analizine yardımcı olacak akış şemaları ve sistem diyagramlarını hazırlamak,
 • Mevcut sistem ve uygulamalarda ortaya çıkan gereksinimler için iyileştirmeler yapmak,
 • Kullanıcılar için detaylı dokümantasyon hazırlamak ve eğitim vermek,
 • Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek.

2. Uygulama Geliştirme Uzmanında Olması Gereken Özellikler

 • Belge sayesinde, hem yurt içinde hem de yurt dışında rekabet şansınız artarak rakiplerinize göre daha avantajlı duruma gelirsiniz.
 • Belgenin yaptırımlarına uyarken, kuruluşunuzun veya firmanızın yönetim standartlarının oluşmaya başladığını ve kurumsallaşmayı gerçekleştirdiğinizi görürsünüz.
 • Belge sayesinde müşterilerinizi iyi anlar, onlarla aynı dilden konuşmaya başlayarak müşteri odaklı bir firma haline gelir. Bu da pazar payınızı arttırmanızda önemli rol oynar.
 • Kuruluşun faaliyetleri, kişilerin ellerinden çıkarak daha bağımsız ve profesyonel bir yönetime kavuşur.
 • Kalite belgesinin standartlarına uyarak, kalitesiz ve hatalı mallardan doğan zararlarla daha nazir karşılaşarak, maddi fayda sağlar.
 • Mersin Mobil Uygulama Geliştiren Yazılım Şirketi olarak uygulamanın tüm aşamalarında özel hazırlanan takip formlarıyla olması gerekn bu özellikleri yerine getiririz.

3. Mersin Mobil Uygulama 'da Temel Prensiplerimiz

Uygulama adını seçeriz: Uygulamanın adı, uygulama istemcilerinizin sizi ve işinizi görme şeklidir. Şu anda başarılı bir işiniz varsa, mevcut müşterilerinizin sizi çok fazla zorlamadan keşfedebilmeleri ve uygulamanıza güvenebilmeleri için eşdeğer veya karşılaştırılabilir bir adla ilerlememiz daha uygun olacaktır.

Bir renk şeması seçeriz: Başvurunuzun adını seçtikten ve uygulamanızın yer aldığı uygun işletme sınıflandırmasını seçtikten sonra, sorunuzu ele almaya biraz daha yakın oluruz. Şu anda, uygulamanız için hangi gölgeleme planının ideal olacağını seçme zamanı geldi.

Uygulama tasarımınızı özelleştiririz: Plan özelleştirme bölümünde, uygulamanızı olduğu gibi yapan stilin çeşitli bölümleriyle ilgili farklı yolları keşfederiz. Bu aşamada Proje Yöneticilerinin test aşamasına geçme zamanı gelmiş olmaktadır. Çalışmakta Olduğunuz Mersin Mobil Uygulama Firmasıyla bu aşamaları birlikte takip edebilirsiniz.

Doğru test cihazını seçeriz: Tercih ettiğiniz cihazda harika görünen bir uygulamanın nasıl üretileceğini ve uygulama istemcilerinize nasıl benzeyeceğini düşünmek çok normaldir. Bu, muhtemelen, çabalarınızın her birinin sonucunu göreceğimiz döngünün en enerji verici parçasıdır.

Uygulamayı cihazlarda kurarız: Bu, muhtemelen her bir çabanızın sonucunu göreceğiniz etkileşimin en enerji verici kısmıdır. QR Kodunun veya bağlantının yardımıyla, gerçekten tercih ettiğiniz uygulamayı bir blog sayfaqsında tanıtmak isteyeceksiniz.

İhtiyacımız olan vurguları ekleriz (Anahtar Bölüm): İdeal bir uygulama için, mükemmel vurguları, uygulamanız için iyi bir şekilde çalışan vurguları eklememiz çok önemlidir, ayrıca müşterilerinize en iyi şekilde hizmet etmeniz için önemlidir. ideal yol. Normalde bu, yaptığımız uygulamanın planına bağlıdır.

Uygulamanızı yayınlarız: Android uygulamanızı Google Play Store’da ve iOS uygulamamızı Apple App Store’da dağıttıktan sonra, uygulama istemcileriniz şüphesiz oraya gidebilir ve uygulamanızı o noktadan indirebilir.

Başvurunuzu tanıtırız: Herhangi bir güncel soruna cevap vermek amacıyla bir başvuru oluştururken, bireylerin şu anda belirli bir düzenlemeyi kullanma şekline hazır olmalıyız. Onları bu gelişmeyi uygulamaya ikna etme seçeneğine nasıl sahip olacağımızı tespit ederek ilerlememiz gerekir. Bunun için uygulama market reklamı oluşturulabilir veya youtube tanıtım videosu hazırlayabiliriz.

4. Mobil Uygulama Geliştirme Alanında Sonuç Olarak

 • Her mobil uygulamanın geliştirmesinin gerektirdiği süre birbirinden farklıdır.
 • Bu sürenin uzunluğuna etki eden bazı faktörlere sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur; örneğin ihtiyacınız 50 ekran tasarlanmasını ya da bir ödeme ekranı tasarlanması gibi daha kompleks bir ihtiyaç gerektiriyorsa buna yapacak bir şeyiniz yoktur.

4.1. Uygulama Geliştirme Uzmanının Önemi

 • Tedarikçiler ile daha iyi ilişkiler kurmayı sağlar. Dünya ülkeleri ile entegre olmaya yardımcı olur.
 • Ancak sürece etki eden bazı faktörlere dokunabilirsiniz; örneğin ihtiyaçlarınızın ya da müşterilerinizin ihtiyaçlarının farkında olarak ne kadar detaylı bir gereksinim dokümanı hazırlarsanız analiz fazını o kadar hızlı geçebilir, tüm proje süresi içerisinde bir kaç haftalara varan tasarruf sağlayabilirsiniz.
Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir