SEO (Search Engine Optimization)

SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler - SEO

 Bu yazımızda  SEO hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? gibi soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Web sitenizi arama motorlarında üst sıraya çıkarmayı amaçlayan çalışmaların bütününe denir. Yapılmak istenen; Web sitenizi SERP (arama motoru sonuç sayfası) sayfasında üst sıralara yerleştirip organik trafik sağlamaktır. Fakat organik trafik tek başına yeterli olmayabilir. Bu trafiği ne kadar çok dönüşüme çevirdiğiniz önemlidir.

İçindekiler ;

Dikkat !

 SEO yapmadan önce site yapınızın doğru tasarlanmış olması gerekmektedir. Site yapınız diğer tüm teknik süreçlerinizi etkilemektedir. Özellikle e-ticaret siteleri için bu yapının doğru kurgulanması çok önemlidir.

1. SEO, doğrudan bir reklam yöntemi değil, bir marka pazarlama taktiğidir

SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler - SEO
SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 Çokça şirket, e-ticaret firması, blog veya web site sahibi SEO çalışması yapmaya çalışıyor ya da profesyonel bir şekilde bu hizmeti almaktadır. Eğer bir ürün veya hizmeti pazarlıyorsanız sizin için olmazsa olmaz bir etkendir. Doğru bir SEO çalışması ile pazarladığınız ürün veya hizmeti potansiyel kitlenize daha hızlı ve organik bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunun yanında pazarlama faaliyeti amaç olarak görmeyen bir web sitesine sahip olsanız bile şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel danışmanlık hizmeti ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz. Bu size, organik trafiği dönüşüme çevirmeniz konusunda da yardımcı olacaktır

2. SEO başarısı elde edilen gelir üzerinden ölçülmez

 SEO başarısı elde edilen gelir üzerinden değil, elde edilen organik trafik artışıyla ölçülür. Trafik ne kadar dönüşüme uğrarsa o kadar başarılı olunmuş demektir. Bu süreç tabii ki zamanla belli olur, hemen etki etmesini beklemek doğru ilerleyebilmek adına tavsiye edilmez.

3. Çoğu işletmenin başarıya ulaşmak için bütçesi yetersizdir.

 Doğru bir SEO çalışması ile pazarladığınız ürün veya hizmeti potansiyel kitlenize daha hızlı ve organik bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunun yanında pazarlama faaliyeti amaç olarak görmeyen bir web sitesine sahip olsanız bile şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel danışmanlık hizmeti ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz. Bu size, organik trafiği dönüşüme çevirmeniz konusunda da yardımcı olacaktır.

4. Strateji gerektirir, aksi takdirde çoğunlukla zaman ve para israf edersiniz

 SEO, etkili ama aynı zamanda uzun bir süreçtir. Doğru stratejileri gerçekleştirmezseniz hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcama ihtimaliniz yükselir. Bu nedenle her adımı üzerine düşünerek atmalısınız.

5. Değeri, analiz verilerinin yetersiz anlaşılması nedeniyle genellikle yanlış değerlendirilir

 SEO’nun değeri, etkisi kadar güçlü ve önemlidir. Analiz verilerini en doğru şekilde anlayıp yorumlamak, bu süreçte nasıl ilerleyeceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır. Bu yüzden bu işi gerçekten bilen kişi veya kurumlarla çalışmanız önemlidir.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir