SEO (Search Engine Optimization)

YouTube SEO İçin Başlık Kaç Kelime Olmalı? Açıklama Kısmı Kaç Karakter Olmalı?

YouTube SEO İçin Başlık Kaç Kelime Olmalı - SEO

 Bu yazımızda YouTube SEO hakkında merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. YouTube SEO, Youtube’da bulunan videolarınızın YouTube arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını amaçlayan optimizasyon çalışmalarına verilen isimdir. SEO çalışmaları sayesinde, YouTube’da video paylaşımı yapan kişi ve işletmeler arama sonuçlarında daha fazla kullanıcıya ulaşabilmekte, video izlenme sürelerini ve abone sayılarını daha kolay bir şekilde arttırabilmektedir.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Tıklama tuzağı amaçlı alakası olmayan kelimeler seçmekten kaçınmalısınız.

1. YouTube SEO İçin Başlık Kaç Kelime Olmalı?

YouTube SEO İçin Başlık Kaç Kelime Olmalı - SEO
YouTube SEO

 Başlık, YouTube için en önemli faktörlerden biridir. Çünkü başlığın yarattığı etki, videonuzun tıklanma oranını etkileyecektir. Başlığınız, seçtiğiniz anahtar kelimeleri içermeli ve konunuzu özetlemelidir. Başlığınızı olabildiğince dikkat çekici ve merak uyandırıcı şekilde seçmeye çalışın. Fakat tıklama tuzağı amaçlı alakası olmayan kelimeler seçmekten kaçınmalısınız. Esinlenmek veya ilham almak amaçlı, rakiplerinizin başlıklarına bakıp fikir edinebilirsiniz. Başlıklar için karakter sınırlaması ise 60’tır. Bu sayıyı ne geçin ne de çok altında tutun.

2. YouTube SEO İçin Açıklama Kısmı Kaç Karakter Olmalı?

 Başlıktan sonra en etkili faktörlerden biri ise video açıklamalarıdır. Bu kritere dikkat edilmesi gerekir. Çünkü YouTube, videonuzun içeriğini anlamak, videonuzda neyden bahsettiğinizi anlamak için başlık ve açıklama kısmına odaklanır. Hedef kelimelerinizi ortalama 120 karakter olarak ayarlamaya çalışın. Bunun sebebi; videonuzun başlığı altında açıklamada kullandığınız ilk 120 karakterin görünür olmasıdır. Yazmaktan çekinmeyin ve açıklamalarınızda, kullanıcıları meraka düşüren cümleler seçin ve konuşmanın devamlılığını artırın. Bu, dönüşüm için kullanabileceğiniz etkili bir stratejidir. Açıklama karakter sınırı 5000’dir. Fakat çoğunlukla 300-500 arası kelime kullanımı tavsiye edilir.

3. YouTube’a Yüklenen Bir Video Nasıl Hızlı İndeks Alır?

 Öncelikle sosyal medya platformlarında paylaşılması önemli bir husustur. Kullanıcı trafiğini çekmesi açısından yüklediğiniz videonun paylaşılır olması gerekir. Videonun paylaşılması, arama motorunun ilgisini çekecektir. Bu arama motoru örümcekleri internette yayılan bağlantıları takip eder ve buldukları bağlantıları dizine eklerler. Genelde YouTube kullanıcıları, diğer sosyal medya platformlarında videonun linkini biyografi kısmına ekleyerek aslında fark etmeden indeks hızlarını arttırırlar. Twitter, Facebook veya Instagram’da paylaşılan bu bağlantılar, videoların hızlı indekse düşmelerine yardımcı olur.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir