SEO (Search Engine Optimization)

SEO Neden Gereklidir? SEO Nasıl Uygulanır?

Seo Neden Gereklidir - SEO

 SEO Nedir? sorusunun cevabı olarak şunu söyleyebiliriz; Web sitenizi arama motorlarında üst sıraya çıkarmayı amaçlayan çalışmaların bütününe SEO denir. Yapılmak istenen; Web sitenizi SERP (arama motoru sonuç sayfası) sayfasında üst sıralara yerleştirip organik trafik sağlamaktır. Fakat organik trafik tek başına yeterli olmayabilir. Bu trafiği ne kadar çok dönüşüme çevirdiğiniz önemlidir. SEO hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

   Web sitenizi SERP (arama motoru sonuç sayfası) sayfasında üst sıralara yerleştirip organik trafik sağlamaktır. Fakat organik trafik tek başına yeterli olmayabilir. Bu trafiği ne kadar çok dönüşüme çevirdiğiniz önemlidir.

1. SEO Neden Gereklidir?

Seo Neden Gereklidir - SEO
SEO Nedir?

• Ziyaretçi sayınızı organik yöntemlerle artırmak ve Google sıralamalarında kalıcı olmak istiyorsanız gereklidir.
• Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralara çıkabilmek için gereklidir.
• Sitenizden maksimum geri dönüşler alabilmek için gereklidir.
• Reklam performansınızı artırmak ve maliyetsiz bir şekilde reklam yapabilmek için gereklidir.
• Kurumsal bir imaj yaratmak ve marka bilinirliğinizi artırmak için gereklidir.
• Hedef kitlenize doğrudan ulaşabilmek için gereklidir.

2. SEO Uyumlu İçerik Oluşturmak İçin;

1- Uzun, karmaşık cümleler kullanmayın
2- Başlıklarınızı optimize edin
3- Bir bölüme çok fazla metin eklemeyin (ortalama 300 kelime)
4- Dahili bağlantı kullanın
5- Meta açıklama oluşturun
6- Anahtar kelimenizi metin içine eşit şekilde dağıtın
7- Resimlere alt etiket oluşturun
8- Kullandığınız resimlere anahtar kelimenizi ekleyin
9- Gönderilerinizi kategorilere ayırın
10- Sitenizin yüklenme hızını artırın

3. SEO Nasıl Uygulanır?

 Google ve diğer arama motorları, kullanıcı sorgularını yanıtlamak için ilgili bilgileri toplamak, düzenlemek ve görüntülemek için vardır. SEO, sitenizi arama motorları için daha çekici hale getirerek web varlığınızı iyileştirir. Başka bir deyişle, sitenizin taramadan sıralamaya kadar bu adım dizisinden ne kadar iyi geçtiğini belirlemeye çalışır.

 Örneğin, sayfalarınızdaki iyi yapılandırılmış dahili bağlantılar, web tarayıcılarının bir sayfadan diğerine atlamasını kolaylaştırır. Web sitenizi her ayrıntısını fark etmelerine ve içeriğinizin daha çoğunu dizine eklemelerini sağlar. Ayrıca, arama motorunun algoritmaları, alakalı anahtar kelimeler, geri bağlantı kalitesi ve içeriğin güncelliği gibi detaylı sıralama faktörlerini de dikkate alacaktır.

 Bu nedenle, web sitenizin içeriğini bu faktörleri göz önünde bulundurarak optimize etmek, arama sonuçlarınızı büyük ölçüde artırabilir.

4. SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti

 Çokça şirket, e-ticaret firması, blog veya web site sahibi SEO çalışması yapmaya çalışıyor ya da profesyonel bir şekilde bu hizmeti almaktadır. Eğer bir ürün veya hizmeti pazarlıyorsanız SEO sizin için olmazsa olmaz bir etkendir. Doğru bir SEO çalışması ile pazarladığınız ürün veya hizmeti potansiyel kitlenize daha hızlı ve organik bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunun yanında pazarlama faaliyeti amaç olarak görmeyen bir web sitesine sahip olsanız bile şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz. Bu size, organik trafiği dönüşüme çevirmeniz konusunda da yardımcı olacaktır.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir