SEO (Search Engine Optimization)

Ücretsiz Anahtar Kelime Araçları Nelerdir?

Ücretsiz Anahtar Kelime Araçları Nelerdir - SEO

 Bu yazımızda bazı ücretsiz anahtar kelime araçları hakkında bilgi verdik. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Anahtar kelime planlayıcı, yani anahtar kelime aracı kullanıp hangi kelimeleri seçeceğinize dair bilgiler veren bu araçlar sayesinde Google’da ilk sırada yer alabilirsiniz. Anahtar kelime aracı kullanmak ve anahtar kelime analizi yapmak için kullanabileceğiniz pek çok araç mevcuttur bu anahtar kelime bulucu araçları size rakip anahtar kelime analizi yapmanızı da sağlamaktadır. SEO uyumlu makale üretmek için kullanabileceğiniz ücretsiz anahtar kelime araçlarını sizler için belirledik.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Müşterinin belirlediği süre, yani yapılacak çalışmanın yoğunluğu da ücret belirlemesinde role sahiptir.

1. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Ücretsiz Anahtar Kelime Araçları Nelerdir - SEO
Ücretsiz Anahtar Kelime Araçları Nelerdir?

 Google anahtar kelime aracı ile anahtar kelimelerin rekabet durumunu tespit edebilirsiniz. Anahtar kelimelerin aylık aranma hacimlerine göre analiz yaparak size uygun olan en iyi anahtar kelimeyi seçebilirsiniz. Google anahtar kelime bulucu tahmini olarak da anahtar kelime vermektedir bunları kullanarak da içeriklerinizi üretebilirsiniz.

2. KeywordTool.io Kelime Aracı

 Keyword tool anahtar kelime bulucu aracı sadece anahtar kelime aracı olarak düşünmemelisiniz kendi içerisinde birden fazla seçeneği bulundurmaktadır. Anahtar kelime aracı olarak içerisinde instagram, hastagh, öneriler, sorular gibi seçenekleri barındırmaktadır. Sosyal medya için anahtar kelime arıyorsanız burayı kullanarak anahtar kelime bulabilirsiniz. Keyword tool aracı tamamen ücretsiz bir araç değil anahtar kelimelerin aranma hacimleri hakkındaki verileri öğrenmek için ücret ödemeniz gerekmektedir fakat bu anahtar kelime aracı sayesinde öneriler, soruları, analiz ederek anahtar kelime üretebilirsiniz.

3. Link Sleuth Anahtar Kelime Aracı

 Anahtar kelime analizi yaparken en önemli şey rakiplerinizin anahtar kelimeleri ve meta etiketlerinde kullandığı uzun kuyruklu anahtar kelime ve yan anlamlı anahtar kelimeleri tespit etmektir. Link Sleuth anahtar kelime aracı bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Hem kendi sayfanızı hem de rakip sayfayı analiz ederek hangi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

4. SEOMonitor Anahtar Kelime Bulucu

 Keyword finder anahtar kelime aracı hem domain içerisindeki anahtar kelimeleri hem de uygun anahtar kelimelerle ilgili araştırma yapmanızı sağlar. Keywordfinder anahtar kelime bulma, anahtar kelime üretmek, web sitedeki anahtar kelimeleri analiz etmek için uygun ücretsiz bir anahtar kelime aracı.

5. Semrush Anahtar Kelime Aracı

 Semrush çok kapsamlı bir analiz aracıdır. Semrush sayesinde anahtar kelimeler, backlink gibi pek çok şeyi tespit edebilirsiniz. Web sitenizin rakipleriniz arasındaki durumunu ölçerek eksik olduğunuz anahtar kelimelere içerik üretebilirsiniz. Anahtar kelime araçları olarak düşünülmemesi gereken Semrush çoğunlukla analiz olarak da kullanılması gerekir.

6. Google Arama Dizini

 Google arama dizinini kullanarak anahtar kelimelerden hangilerinin aratıldığını hangi anahtar kelimelerin en çok aratıldığını görebiliriz. Google arama kısmına anahtar kelimeyi girdikten sonra alt sırada açılan listeyi inceleyerek en çok aranan anahtar kelimeleri ve diğer ilgili anahtar kelimeleri görebilirsiniz Google arama dizini ilgili anahtar kelime bulma aracı olarak en iyi ücretsiz anahtar kelime aracıdır.

7. Ubersuggest Anahtar Kelime Aracı

 Ubersuggest internet ve SEO alanında en çok bilinen araçlar arasında yer alıyor. Ubersuggest sitesine girdiğinizde sadece anahtar kelime aracı olarak değil birden fazla şey için kullanacaksınız. Ubersuggest aracı sayesinde anahtar kelime fikirleri ve  anahtar kelimelerin seo zorluğunu tespit edebilirsiniz. Aradığınız anahtar kelime ile ilgili rakiplerinizin ürettiği içerikleri görerek onlardan daha iyi nasıl içerik üreteceğinizi tespit edebilirsiniz. Ubersuggest anahtar kelime bulucu site içi seo çalışması yaparken de size yardımcı olacaktır.

8. Keyword Finder Anahtar Kelime Aracı

 Keyword finder anahtar kelime aracı hem domain içerisindeki anahtar kelimeleri hem de uygun anahtar kelimelerle ilgili araştırma yapmanızı sağlar. Keywordfinder anahtar kelime bulma, anahtar kelime üretmek, web sitedeki anahtar kelimeleri analiz etmek için uygun ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır.

9. Google Trends Anahtar Kelime Bulucu

 Google Trends daha çok haber sitelerinin anlık haber girişleri yaparak sıcak SEO alanında kullandıkları bir araçtır fakat soğuk SEO olarak adlandırdığımız uzun vadeli anahtar kelime içeren içerikler yazıyorsanız Google Trends anahtar kelime araçları kullanarak aranmanın yoğunluğunu öğrenebilir ve anahtar kelime aratanların konumlarını görüntüleyebilirsiniz. Google Trends anlık gündem sayfasını takip ederek anlık olarak en çok aratılan anahtar kelimeleri tespit edebilir, buna göre içerik üretebilirsiniz.

10. Ahrefs Anahtar Kelime Bulma Aracı

 Ahrefs ücretli bir analiz aracıdır fakat bu aracın 7 günlük deneme sürümünü kullanarak ücretsiz bir şekilde web sitenizi analiz edip web sitenize uygun anahtar kelimeleri üretebilirsiniz. Ahrefs aracı ile anahtar kelime seçerken aranma hacimlerine ilgili anahtar kelimelerine erişim sağlayarak kullanıcı odaklı SEO uyumlu makaleler üretebilirsiniz. Ahrefs analiz aracı ile web sitenize gelen dr puanı düşük backlinkleri kaldırabilirsiniz.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir