SEO (Search Engine Optimization)

Adım Adım YouTube SEO Teknikleri

Adım Adım YouTube SEO Teknikleri - SEO

 Bu yazımızda YouTube SEO Teknikleri hakkında merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. YouTube SEO, Youtube’da bulunan videolarınızın YouTube arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını amaçlayan optimizasyon çalışmalarına verilen isimdir. SEO çalışmaları sayesinde, YouTube’da video paylaşımı yapan kişi ve işletmeler arama sonuçlarında daha fazla kullanıcıya ulaşabilmekte, video izlenme sürelerini ve abone sayılarını daha kolay bir şekilde arttırabilmektedir.

İçindekiler ;

Dikkat !

 SEO çalışmaları sayesinde, YouTube’da video paylaşımı yapan kişi ve işletmeler arama sonuçlarında daha fazla kullanıcıya ulaşabilmekte, video izlenme sürelerini ve abone sayılarını daha kolay bir şekilde arttırabilmektedir.

1. SEO Teknikleri İçin Kaliteli Videolar oluşturun, devamlılığı olan konular seçin.

Adım Adım YouTube SEO Teknikleri - SEO
SEO Teknikleri

 Devamlılık YouTube için en önemli faktörlerden biridir.

2. SEO Teknikleri İçin Video başlığınızı optimize edin.

 Belirlediğiniz odak anahtar kelimeyi başlığınızda kullanmaya özen gösterin. İlgi çekici, merak uyandırıcı başlıklar seçin. Başlık seçimi, insanların dikkatini çeken bir etkendir. Başlığınızda, nasıl bir video izleyeceklerinin ipucunu verin. Başlığınız neyse video içeriğiniz o olsun.

3. SEO Teknikleri İçin Video açıklamanızı optimize edin.

 Videonuzun açıklaması oldukça önemlidir. Google ve YouTube açıklamanıza bakarak videonuzun içeriğini anlamaya çalışırlar. Videonuzu ne kadar iyi anlarlarsa, videonuz o kadar yüksek bir konuma yerleşir.

4. SEO Teknikleri İçin Etiketlerinizi optimize edin.

 Etiketleme SEO’nun gerekli bir maddesidir. Video için çok etkili değildir fakat videolarınızın daha fazla görüntülenmesine yardımcı olacak etiketler seçmenizi sağlar.

5. SEO Teknikleri İçin Küçük resminizi etkili seçmeye çalışın.

 Resim seçimi sıralama için çok önemli bir faktör olmasa da, SEO üzerinde büyük bir etkisi vardır. Güzel bir küçük resim, daha fazla tıklama anlamına gelir. Küçük resminizin videonuzu açıkladığından emin olun.

6. SEO Teknikleri İçin Alt yazı ekleyin.

 Alt yazı çok etkili bir YouTube SEO özelliğidir. Bu yazılar aslında işitme engelli bireyler içindir fakat SEO için oldukça önemli bir etkendir. Alt yazılar arama motorları tarafından taranabilir olduğu için bu özelliği kullandığınızda güzel bir SEO değeri elde edebilirsiniz.

7. Sosyal medya platformlarında paylaşın.

 Videonuzu diğer sosyal medya araçlarında paylaşmanızın etkisi de oldukça yüksektir. Paylaşım yaptığınızda harici bağlantı sayesinde profilinize backlink vermiş olursunuz. Bu şekilde gelen tafikle izlenme sayınızı artırmış olacaksınız.

8. Kullanıcıların yorum yapmasını sağlayın.

 Videonuz ne kadar yorum alırsa, YouTube sizin popülerliğinizi o kadar çabuk fark eder. Google’da olduğu gibi YouTube da popüler içeriğe öncelik verir. Karşılıklı konuşma başlatmak için videonuzu soruyla bitirmeniz ve yorumlara dönüş yapmanız etkili olacaktır.

9. Abone sayınızı artırın.

 YouTube’da abone olmak oldukça önemli bir faktördür. Bir videoyu beğenmek ya da yorum yapmak bir kerelik yapılacak bir işlemdir. Fakat o kanala abone olmak, kanal sahibi her video attığında sizin o videoyu görecek olmanız önemlidir.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir