Mersin

Mersin Video Animasyon Şirketi

Video Animasyon Şirketi

 Mersin Video Animasyon Şirketi ve Editörü hakkında daha fazla bilgi almak için Video Prodüksiyon Tam Olarak Nedir? yazımıza göz atarak bilgi alabilirsiniz. 

 Animasyonlu videolarınızı oluşturmak için bir ton zaman, para ve gelişmiş video düzenleme becerileri gerektirmez. Kullanmak istediğiniz video düzenleyicisinin yardımıyla dakikalar içinde kolayca animasyonlu videolar oluşturabilirsiniz. Herkese, izleyicilerinin seveceği profesyonel ve tamamen özelleştirilmiş videolar oluşturma özgürlüğü veren ücretsiz bir video düzenleme yazılımı ve animasyonlu video yapımcısıdır.

 Bu ipuçları sizin videolarınızı daha değerli hale getirecektir. Eğer hala gerekli zamanı ayıramıyorsanız, bunun için ekibimize danışarak ve bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Kurgu tekniği ve kurguda başarılı olmak için sadece yukarıdaki üç soruyu doğru bir şekilde yanıtlamak yeterli değildir. Televizyon ve film yapımında kurgu birbirinden farklılaşır. İzleyici üzerindeki etkisi aynıdır ancak fark televizyon yapımında kurgu eş zamanlı olarak yapılır.

1. İyi Bir Video Editör Nasıl Bir Yol İzler ve Ne Yapmalıdır?

Video Animasyon Şirketi
Mersin Video Animasyon Şirketi
  • Ham film görüntülerini araştırmak ve birbirine anlam katan bir hikaye oluşturmak için bu görüntüleri diğer sahnelerle birleştirmek.
  • Sahneleri izlemek ve ke silecek bölümleri tespit etmek.
  • Düzenlenmiş videonun, senaryodaki hikayeyle eşleştiğinden emin olmak.
  • Video Animasyon tüm eklemelerinin ve değişikliklerin kesintisiz ve doğal görünmesini sağlamak.
  • Video animasyonu talep eden markanın teknik özellikleri ve isteklerini karşılayana kadar görüntüyü düzenlemek.
  • Video animasyonda daha fazla dram yaratmak için video görüntülerini, ses efekti, diyalog, ortam sesi ve müzik ile eklemek.
  • Videonun mantıksal sıralamasını oluşturmak ve düzgün çalışmasını sağlamak için içeriği yeniden düzenlemek.
  • İstenilen sonuçlara ulaşmak için, proje zaman çizelgesi, anlatı yapısı, öykü hedefleri gibi konuları talep eden markanın talepleri birlikte ele almak.

2. Video Animasyonu Yapacağınız Uygulama Planlaması ve Düzenleme

Metin

2.1 Görsel Stok Oluşturma

 Bir video animasyon editörünün ilk işi, süreç boyunca kullanacağı grafik tasarımları ve imajları bir araya toplayarak, amaca uygun bir görsel stok oluşturmaktır. Animasyon programına hakim olsanız bile elinizde doğru görseller yoksa istediğiniz video ortaya çıkmaz sonuçta. Bu aşamada makbul olan grafik tasarımları kendi başımıza üretmek tabii ki; ama Photoshop/Illustrator bilmiyorsanız ya da siz de deadline’dan önce iş yetiştirmeye uğraşan bir ajans çalışanıysanız, internette bulunan arşivler emrinizde.

 Görüntülerin ve seslerin bir senaryo dâhilinde belli bir amaca uygun olarak peş peşe sıralanmasına “kurgu” veya “montaj” denir. Video kurgu çalışmaları televizyonculuk, sinemave reklamcılık sektörleri için büyük önem taşıyan bir iştir.İyi bir senaryoya, kaliteli oyunculara sahip ve iyi çekilmiş bir sinema filmi, kötü bir kurgucunun eline düştüğü takdirdedeğerinden çok şey kaybedebilir, izleyici tarafından anlaşılmayabilir. Bu durumun tam tersi de mümkündür: iyi bir kurgucu, yapımı çok daha hareketli, canlı, anlaşılır kılabilir, belirli noktalara kadar çekim hatalar ını veya oyuncuların kusurlarını giderebilir. 

3. Oluşturduğunuz Video Animasyonunu Paylaşın

 Kendi animasyonlu videonuzu veya sunumunuz oluşturulduktan sonra artık video kreasyonunuzu Youtube’a sorunsuz bir şekilde yükleyebilir veya web sitenizde, sosyal medya platformlarında tercih ettiğiniz diğer herhangi bir iletişim kanalında paylaşabilirsiniz. Basitçe slayt gösterisi modu ve film modu arasında seçim yapın, video sunumunuzu bir MP4 film olarak dışa aktarın ve gitmeye hazır olmalısınız.

Sonuç;

Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir